Ne konuştuğunuzu unutmak uygulama sayesinde tarih oluyor

0
1212
RefreshMe

[dropcap]İ[/dropcap]şlerinizden ötürü telefonda çok sayıda insanla muhatap olma durumunda iseniz, yaptığınız bu görüşmelerin tamamını hatırlayamayabilirsiniz. Ne konuştuğunuzu unutmak veya konuştuğunuz konuda en son hangi gelişme üzerinde durduğunuzu hatırlamamak; samimiyetiniz noktasında karşı tarafta soru işaretleri oluşturabilir. Bu sorundan ilham alan Alman geliştirici Raanan Nevet, RefreshMe (bana anımsat) adlı inovatif uygulamayı yarattı.

RefreshMe; Android tabanlı telefonlarda çalışan, karşı taraf aradığı anda ekrana ilgili kişiyle yapılan son mesajlaşmaları, konuşma zamanlarını ve konuşma sırasında önceden alınmış notları gösteren bir uygulama. Uygulama sayesinde telefon görüşmeleri sırasında kısa notlar alınabiliyor. Bu sayede hangi konu üzerinde ne konuştuğunuzu unutmak son buluyor.

Sadece karşı taraf aradığında değil, aramayı kendi yapacak olan kullanıcı da arama butonuna basmadan evvel tüm bu notları görüntüleyebiliyor. Şimdilik sadece Anroid cihazlar için kullanılabilir olan uygulamayı Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Profesyonel iş hayatına katkı sağlayacak başka ne gibi inovatif iş fikirleri geliştirilebilir dersiniz?

Web sitesi: getrefresh.me