2. el alışveriş uygulaması satışı kolaylaştırıyor

0
1787

[dropcap]İ[/dropcap]nternet artık herkese istediği ürünü alıp satabileceği bir ortam sağlıyor. Özellikle kullanılmayan ürünlerin 2. el alışveriş sitelerinde satılabiliyor olması kullanıcıların bütçelerine katkı sağlıyor. Fakat bu sitelerin bir çoğunda maalesef bir ürünü satmak için tabiri caizse 40 takla atmak gerekiyor. Satılacak ürünün hazırlanması, fotoğraflarının çekilmesi, sayfalar dolu açıklamaların girilmesi vs… Bugün bahsedeceğimiz inovatif 2. el alışveriş uygulaması Sold. bu soruna son veriyor. Kullanıcının; satmak istediği ürünün fotoğrafını çekip kısa bir açıklama girmesi yetiyor, gerisini Sold. hallediyor.

[alert type=”success”]Benzer İş Fikri: Mine ile sosyal alışveriş[/alert]

Springwise’ın haberine göre orta ve yüksek pahada elektronik, lüks tüketim ve moda gibi ürünleri hedef alan Sold. kullanıcılarının fotoğrafını çektiği ürünleri geliştirdiği “akıllı fiyatlandırma algoritması“nı kullanarak alıcılara satıyor. Ürün satıldığında Sold.; satıcıya önceden ödenmiş, etiketlenmiş, sigortalanmış, takip edilebilir ve plastik ambalajlı bir kutu gönderiyor. Satıcı kutuya ürünü yerleştirdikten sonra görevliye teslim ederek hiç bir kargo bilgisiyle uğraşmadan alıcıya ulaşmasını sağlıyor.

Özetle 2. el alışveriş uygulaması Sold. sayesinde satıcılar kullanmadıkları ürünlerden sadece resim çekerek, başka hiç bir detayla uğraşmadan kurtulabiliyor. Şimdilik sadece ABD üzerinde hizmet veren Sold.‘a göre ülke çapında [highlight]30 milyar USD[/highlight] değerindeki ürün kullanıcıların depolarında atıl durumda bekliyor. Uygulama hakkında detaylı bilgiye yukarıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Sizin de aklınızda ekonomiye can verirken kullanıcının hayatını kolaylaştıracak iş fikirleri var mı?

Web sitesi: usesold.com