3 boyutlu QR kodu indirim ve kupon kazandırıyor

0
1648
3 boyutlu QR kodu

Geçtiğimiz yıllarda trend haline gelen pazarlama taktiği “günlük fırsat” siteleriydi. Günlük fırsat konseptini bir adım öteye taşıyan Koreli Emart, müşterilerine her gün saat 12-13 arası indirim yapıyor. Bu yeni iş fikri size o kadar da yaratıcı gelmemiş olabilir. Bir de şu şekilde anlatılım; Seul şehrinde farklı yerlere yerleştirilmiş ve farklı boyutlardaki yontulardan oluşturulmuş tabela, güneş tam tepedeyken indirim için gerekli olan QR kodu şeklini alıyor. 3 boyutlu QR kodu okutmayı başaran tüketiciler, Emart Marketleri’nin web sitesi üzerinden indirim kazanıyor.

Sunny Sale” yani “Güneş İndirimi” olarak adlandırılan kampanyada; oluşan “gölge” QR kodlar mobil cihazlarla okutulduğunda müşteriyi Emart’ın kampanyaya özel sayfasına yönlendiriyor. Bu sayfada kullanıcı için koşulsuz 12 USD değerinde bir kupon ve QR koda özel indirimli ürünler yer alıyor. Sayfa üzerinden verilen siparişlerin teslimatı istenilen saatlerde kullanıcının verdiği adrese yapılıyor. Yukarıdaki video kampanya hakkında daha detaylı bilgi içeriyor.

Market alışverişi için ölü saatler olarak tabir edilen bu vakitlerde müşteri çekmenin yolunu inovatif düşünerek bulan Emart’ın kampanyayı başlattığı ayda müşteri sayısı bir önceki aya göre %58 artmış. Ayrıca 12-13 saatleri arasında gelen müşteri sayısında da %25‘lik bir artış yakalanmış. Perakende sektörünün inovatif düşünen beyinleri: Sizin de kampanyalarınız için aklınıza yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: emart.com