3D Yazıcı ile Pasta Süsü Tasarlayın

Hollandalı süpermarket Albert Heijn müşterilerin alışveriş sırasında kendi özel pasta süslerini tasarlamalarına ve bu süsleri 3D yazıcı ile basmalarına olanak sağlıyor.

0
1343
Pasta Süsü Tasarlayan 3D Yazıcı

Pasta üzerine doğum günü olan kişinin ismi veya o kişi için tebrik mutlaka yazılır. Peki bunu 3D yazıcı kullanarak daha kolay ve kişisel hale getirmek istemez misiniz? Son yıllarda endüstriyel alandan çıkıp bireysel kullanım alanlarımıza giren 3D yazıcı ile gıda yapımı tüketicilerin kullanımına özel gıda yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Hollandalı süpermarket Albert Heijn gelişen teknolojiden faydalanarak yeni bir iş fikri geliştirdi. Market, müşterilerinin 3D yazıcı sayesinde kendi pasta süslerini kendilerinin tasarlamasını ve 3D yazıcı ile basmalarını sağlıyor.

Şirket pilot uygulamasını Eindhoven mağazasında Doodle3D yazıcısı ile yapıyor. İllüstrasyon programı şekerleme bölümünde bulunuyor ve bir tablet üzerinden çalışıyor. Müşteri bu tablet ekranında pasta süsünü tasarlıyor. Tasarlama işlemi bittikten sonra tabletin içindeki yazılım, dijital çizimi yazdırılabilir 3D modeline dönüştürüyor ve daha sonra da modeli byFlow 3D yazıcısına gönderiyor. ByFlow printer, Hollandalı tasarım öğrencisi Floris Hoff tarafından geliştirilen kendi özel çantasında şu ana kadar yapılmış en portatif gıda yazıcısı.

Yazıcı, süpermarketlerin hazır unlu mamülleri üzerine erimiş beyaz ve siyah çikolata sıkıyor. Macun kıvamındaki çikolata neredeyse hemen şekil aldığı için, müşteriler alışveriş sırasında kendi tasarladıkları pasta süslerini bastırıp sonrasında özel hazırlanmış pastaları ile eve dönebiliyorlar.

Eğer pilot uygulama başarılı olursa, Albert Heijn aynı hizmeti yıl sonuna kadar diğer 30 mağazasında da vermeyi planlıyor.

3D yazıcıdan faydalanarak geliştirilebilecek yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web Sitesi: ah.nl

[quote_box_center]Benzer Girişim: 3 Boyutlu Yazı Yazan Kalem[/quote_box_center]