Acemiler için fren sistemli snowboard

1
1644
Fren sistemli snowboard

Yeni bir yetenek öğrenmenin verdiği haz paha biçilemez, fakat öğrenirken küçük yardımlar almak utanılacak ve bu hazzı almanıza engel olacak bir şey değil. Kayak sporuna başlamak isteyenler veya başlayıp istediği yere ulaşamamışlar için yeni iş fikirleri arasından seçtiğimiz haberimiz. Boarder Kontrol isimli Snowboard inovasyonu bir girişimcinin tüm kayak dünyasının gerekliliği konusunda hem fikir olduğu yeni buluşu.

Acemi kayakçıların en önemli 2 sıkıntısı durmak ve kayağa yön vermektir. Boarder Kontrol’ün hikayesi de tam burada başlıyor. Avustralyalı Streetboardz, acemilerin sesini yeni bir fikre dönüştürerek özel olarak ürettikleri kayaklara istenildiğinde sökülebilen fren sistemi ekledi. Boarder Kontrol adlı bu kayak sayesinde kayağa yeni başlayan kullanıcılar, kayağa arkadan bağlı kayışı çekerek kayağın yavaşlamasını / durmasını sağlayabiliyorlar. Kayış serbest bırakıldığında ise kayak hareket etmeye devam ediyor. Ek olarak; bu basit fren sistemi manevralara (dönüşlere) elvirişli olarak hazırlanmış. Yukarıdaki videoda kayağı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Profesyonel kayakçılara ve kayak eğitmenlerine göre bu inovasyon sayesinde, eğitim şekilleri değişeceği gibi sporu öğrenmek daha da kolaylaşacak. Sizin de yeteneklerin öğrenimini kolaylaştıracak yeni iş fikirleriniz var mı?

Web sitesi: www.streetboardz.net