Erteleme huyuna son!

0
1470
Aherk

Aherk! adlı yeni Facebook uygulaması, görevinizi yerinize getirmediğiniz takdirde sizi utandıracak fotoğraflarınızı profilinizde paylaşıyor.

Sürekli yapmanız gereken işleri ertelemekten mi şikayet ediyorsunuz? Kendinizi tembel mi hissediyorsunuz? Aherk! adlı Facebook uygulaması tam size göre.

Başlamak için uygulamaya gidip kendinize bir görev yaratıyorsunuz. Bu görev; bugün spora gideceğim, projemin bir bölümünü bugün bitireceğim, odamı toparlayacağım, diyet listeme harfiyen uyacağım, iş sunumumu bugün hazırlayacağım vs… olabilir. Yarattığınız görevle birlikte sizi utandıracak bir fotoğrafınızı yüklüyorsunuz. Yarattığınız görev için belirlediğiniz son tarih/zaman geldiğinde işi bitirmediyseniz arkadaşlarınıza rezil olmaya hazırlanın.

Kendinizi teşvik etmek ve görevi yerine getirmek için belirlediğiniz işi yapmadıysanız yandınız. Çünkü görevi yapıp yapmadığınıza veya görevde başarılı olup olmadığınıza siz karar vermiyorsunuz. Görev son süresi dolduğunda 3 günlük oy işlemi başlıyor ve arkadaşlarınız sizin için “geçti” veya “kaldı” oyları veriyorlar. Kaldı oyları geçti oylarından fazla veya eşit olduğu durumda, arkadaşlarınıza rezil olmaya hazırlanın.

Bu ilginç uygulama sayesinde her zaman ertelediğiniz sporunuzu yapabilecek ve sunumuzu zamanında yetiştirebileceksiniz. Şakayı seven arkadaşlarınız varsa görevi tamamlasanız dahi “kaldı” oyu alabileceğiniz gerçeğini unutmayın.

Aherk!, insanları naif bir şekilde motive etmenin yolunu bulmuş gibi gözüküyor. Sosyal baskı sayesinde sizce daha ne tarz pozitif sonuçlar elde edilebilir ve bu bir iş fikrinde uygulanabilir?

Websitesi: aherk.com