Akıllı basketbol topu performans analizi yapıyor

0
1676
94Fifty - Akıllı Basketbol Topu

[dropcap]G[/dropcap]oSoapBox adlı uygulamanın öğrenci performansı analizinde yardımcı olduğundan bahsetmiştik. Peki analizin daha zor olduğu durumlarda performans nasıl ölçülebilir? 94Fifty isimli inovatif basketbol topu bu sorunun cevabı niteliğinde. Bu akıllı basketbol topu; içerisinde bulundurduğu sensörler sayesinde, sporcu performansının gerçek zamanlı olarak takip ve analiz edilmesini sağlıyor.

Klasik basketbol antrenmanları sırasında oyuncuların performansı koçlarının değerlendirmesine göre ölçülürken, artık 94Fifty sayesinde bu durum son buluyor. 94Fifty isimli basketbol topu 6 adet sensör, Bluetooth vericisi ve batarya ihtiva ediyor. Normal bir toptan farksız olan 94Fifty, iOS ve Android cihazlara bağlanarak anlık olarak performans verilerini aktarıyor. Hız, spin, top sürme gibi verilerin koç tarafından takip ve analiz edilmesi bu sayede kolaylaşıyor.

Bireysel olarakta kullanılabilen akıllı basketbol topu için özel olarak yazılan uygulama, 50 adet görev içeriyor. Sportmenler bu şekilde kendilerine meydan okuyarak kendi performanslarını takip etme şansı da yakalıyorlar. Uygulama, kullanıcılara 4 farklı seçenek sunuyor bunlar; bireysel çalışmalar için “İdman (Antrenman)“, belirli bir hareket üzerinde çalışmak isteyenler için “Hızlı Alıştırma“, karşılıklı maçlar için “Yarışma” ve kişisel meydan okumalar için 50 adet görevin bulunduğu “Meydan Okuma“.

Benzer cihazlar şu an için kullanımda olsa bile 94Fifty‘nin eklediği bu seçeneklerin, basketbol oyunlarına daha fazla eğlence katacağı kesin.

Aklınıza gelen benzer yaratıcı iş fikirleri var mı?

Web sitesi: infomotionsports.com