Akıllı Eldiven El Verimliliğini Artırıyor

Sağlık durumuna bağlı olarak temel el fonksiyonlarını kaybeden insanlar için geliştirilen akıllı eldiven el verimliliğini artırıyor.

0
1095
Akıllı eldiven Nuada, el verimliliğini artırıyor.
Akıllı eldiven Nuada, el verimliliğini artırıyor.

Yaşlılıktan ya da bir sağlık durumundan dolayı temel el fonksiyonlarını kaybetmek hayatı tümden zorlaştırabilir çünkü bu durum en basit görevleri bile tamamlama yeteneğinizi elinizden alabilir. Nuada isimli yeni akıllı eldiven, bu derdi geçmişte bırakmayı umuyor. Akıllı eldiven Nuada, güvenli, hafif, küçük ve uygun fiyatlı olacak şekilde tasarlanmış bir el fonksiyonu geliştirme sistemidir. Bu çözümle Nuada, insanların giydiklerini bile unuttukları, günlük giyilebilir olmayı hedefliyor ve kişilerin kendilerine göre özelleştirebileceği, ince, nefes alabilen, esnek ve akıllı kumaşlar ile benzersiz geliştirme teknolojisi kullanıyor.

Springwise’ın haberine göre; Akıllı eldiven Nuada’nın bir sağlık durumundan dolayı temel el fonksiyonlarını kaybeden insanlar için sunduğu bu çözüm, dokunmatik duyarlılığı ve kullanıcının vücuduyla kesintisiz bir ilişki sürdürürken, ağırlık desteklerle uğraşmak üzere yaratılmış çoğunlukla enerji açısından verimli ve hafif bileşenlere dayanıyor. Ergonomik yapısı, küçük tasarımı ve uzun ömürlü pili ile günlük hayatta rahatlıkla kullanılabiliyor. Akıllı eldiven, gerektiğinde eli destekleyen özel dahili tendonlara sahiptir. Bu yapay tendonlar kullanıcının bileğine takılı olan özel olarak tasarlanmış patentli bir sisteme bağlanarak çalışmaktadır. El işlevi desteğine ek olarak, Nuada, çekme kuvveti, çekerken stabilite ve kalp hızı gibi ölçümleri toplayan izleme bileşenleri ile donatılmıştır ve elde ettiği bu verileri kullanıcı ve doktor paylaşmaktadır.

Akıllı eldivenin ilk hedefi sağlık olup, temel el fonksiyonlarını kaybetmelerine neden olan hastalık sahibi insanlara yardım etmeyi amaçlamaktadır. İkinci sırada ise profesyonel aktiviteler ve spor gelmektedir. Yaşlı ve hastaların hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan bu tür akıllı cihazlar, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaktadır. Bunun sön örneğini demans hastaları için koku yayan çalar saat ile görmüştük. Fiziksel yeteneği geliştirmeye yönelik teknolojinin kullanımını ise dahili direnç ile egzersizi geliştiren fitness kıyafetinde görebiliriz. Siz teknolojiyi hangi günlük aktiviteleri geliştirmek için kullanırdınız?

Web sitesi: nuada.pt