Akıllı Ev Kumandası

Nesnelerin İnterneti ağını kullanan cihazları kontrol eden akıllı ev kumandası Nuimo, ışıkları, müziği, kapı kilitlerini ve daha fazlasını kontrol etmenizi sağlıyor.

0
597

İngilizce Internet of Things’in Türkçe ismi olan Nesnelerin İnterneti’ni artık sık sık duyuyoruz. Peki nedir bu Nesnelerin İnterneti? Nesnelerin İnterneti; çeşitli haberleşme protokolleri sayesinde birbirleri ile haberleşen ve birbirine bağlanarak ve bilgi paylaşarak akıllı bir ağ oluşturmuş cihazlar sistemidir. Daha önce sitemizde Nesnelerin İnterneti ağını kullanan cihazlarla donatılmış IOTAS akıllı evlerinden bahsetmiştik. Bu evlerde nesneleri akıllı telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama sayesinde kontrol edebiliyordunuz. Şimdi ise, Alman Senic firması Nesnelerin İnterneti ağını kullanan cihazları uzaktan kontrol edebileceğiniz bir kumanda tasarladı.

Yuvarlak şekilli bu kablosuz kumandayı kendinize göre programlayabiliyorsunuz ve her zaman yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Bağlantılı tüm cihazlarınızı bu kumanda ile basit ve sorunsuzda kontrol edebiliyorsunuz. Nuimo’yu kullanarak ışıkları, müziği, kapı kilitlerini ve çok daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Dokunmatik ve aynı zamanda jest sensörü de bulunan bu cihaza ihtiyaçlarınıza uygun komutlar belirleyebilirsiniz. Müziğin sesini kısmaktan ışıkları açıp söndürmeye kadar pek çok şeyin kontrolünü dokunmatik yüzey, jest tanıma özelliği ve 360 derece dönen analog halkayı kullanarak yapabilirsiniz. Yüzeyinde bulunan LED matris sayesinde uygulamadan uygulamaya kolayca geçebilir ve mutfakta zamanlayıcı olarak da kullanabilirsiniz. Şu an için 30’dan fazla cihaz Nuimo ile kullanılabiliyor ve geliştiricileri bu sayıyı her geçen gün artırıyor.

Akıllı ev kumandası Nuimo geçenlerde Kickstarter üzerinden yürüttüğü kitlesel fonlama kampanyasını başarı ile tamamladı. Senic’in kendi web sitesi üzerinden 159 USD ödeyerek ürünün ön siparişini verebilirsiniz. Yukarıdaki videoyu izleyerek akıllı ev kumandası Nuimo hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sizin de aklınızda evdeki teknolojileri daha kolay kullanmak için yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: senic.com