Artık evinizin güvenliğini sağlamak bir güvelik önlemi değil bir sanat oldu. Daha önce de sitemizde anahtara gerek bırakmayan akıllı kilit sistemi August Smart Lock hakkında bir haber paylaşmıştık. Akıllı ev sistemleri ile beraber akıllı kilit uygulamaları da giderek artıyor. Şimdi de dünyaca ünlü mimar BIG, Apple ve Threat akıllı ev sistemleri ile uyumlu çalışan akıllı kilit sistemi Friday’i tasarladı. Üstün estetik tasarım aşılanmış cihaz daha bilinçli ve anlayışlı evlerin önünü açıyor. Kolay kendin yap kurulumu ile uyarı bildirimleri, uzaktan erişim ve endüstri lideri güvenlik sayesinde anahtarsız giriş, evde ya da çevresinde olmasanız bile her yerden herkese erişim izni sağlıyor.

Cihazın günlük tutması kullanıcının akıllı telefonundan hareketleri görebilmesini ve eğer şüpheli bir hareket görürse daimi erişimi bir kerede iptal etmesini sağlıyor. Kapınızda yapacağınız pahalı değişiklikler için ihtiyacı ortadan kaldırarak, akıllı kilidi kapıya takmak sadece iki vidayı gevşetmek kadar kolay. Airbnb ve Homeaway servislerini kullanan ev sahipleri için mükemmel bir seçenek olan bu akıllı kilit Friday, uygulama ve web sitesi üzerinden anahtar gerektirmeden giriş sağladığı için bir süre sonra fiziksel anahtarı silip süpürecek gibi gözüküyor. Bir yıl pil ömrüne sahip olan şarj edilebilir lityum pillerin şarjı bitmek üzere olduğunda telefona bir uyarı geliyor. Yedek piller uygulama üzerinden satın alınabiliyor ve kapınıza teslim ediliyor.

1 Ağustos itibari ile kitlesel fonlama sitesi Indiegogo kampanyasını başarı ile bitiren akıllı kilit Friday’in 200 USD ödeyerek ön siparişini verebilirsiniz. Yukarıdaki videoyu izleyerek akıllı kilit hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sizin de aklınıza ev güvenliği için yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: fridaylock.com