Akıllı Kişisel Güvenlik Cihazı

0
953
Akıllı Kişisel Güvenlik Cihazı Revolar

Maalesef tecavüz ve saldırı olaylarının çok sık yaşandığı Türkiye’de insanlar kendilerini tehlikede hissettikleri durumlar ile mutlaka karşılaşıyorlar. Çoğumuz kişisel güvenliğimizden endişe duyduğumuz bu tür durumlarda sevdiklerimize kolayca ulaşmak isteriz.

Jacqueline Ros adındaki kadın girişimci tarafından tasarlanan Revolar bu tip durumlarda kurtarıcımız olacakmış gibi duruyor. Akıllı kişisel güvenlik aygıtı Revolar tehlike anında bir tuşla sevdiklerimize GPS konumumuzu göndererek yardım çağırıyor.

Güvenlik cihazı, verici ve dış koruma kabuğu olarak iki parçadan oluşuyor. Dış koruma kabuğu için beyaz, mavi ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneği var. Ayrıca demir para büyüklüğünde olduğu için de kolayca gizlenebiliyor. Mobil uygulama ile entegre çalışan Revolar’ı kullanmak için cihazı kıyafetinize iliştirmeniz ve uygulama üzerinden de acil durumda ulaşılacak kişiyi belirlemeniz yetiyor. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra tehlike anında tek yapmanız gereken cihaza basmak. Uygulamaya bağlı olan cihaz aktive edildiği zaman, uygulama telefonu otomatik olarak sessize alıyor ve listedeki irtibat kişilerine GPS konumunuzu ve tehlikede olduğunuzu bildiriyor. Tehlike geçtiği zaman mobil uygulamaya PIN girerek cihazı kapatabilirsiniz. Bu durumda da uygulama sevdiklerinize tehlikenin geçtiğini ve artık güvende olduğunuzu bildiren bir mesaj atıyor.

Şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter’da finansör arayan cihaz henüz piyasaya çıkmış değil. Eğer Kickstarter kampanyası başarılı olur ve yeterli fonlama sağlanabilirse önümüzdeki Aralık ayında piyasaya çıkmış olacak. Özellikle kadınların ve sağlık sorunu olanların çok işine yarayacak bu akıllı kişisel güvenlik cihazı umarız ki yeterli mali desteğe ulaşır ve raflarda yerini alır. Siz de bu kampanyaya destek vermek isterseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sizin de aklınızda kişisel güvenliği arttırmak amacıyla geliştirilebilecek yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: revolar.com

Kicstarter Kampanyası: kickstarter.com/projects/revolar

[quote_box_center]Uzaktan Kontrol Edilebilen Güvenlik Sistemi[/quote_box_center]