Akıllı Su Şişesi

Akıllı su şişesi HidrateMe, telefonunuzla beraber çalışarak günlük su alımınızı takip ediyor ve susuz kaldığınızda parlayarak size su içmenizi hatırlatıyor.

0
820

Her şeyin akıllandığı şu zamanda, sonunda su şişesi de akıllandı. Su içmek her gün kendimizi iyi hissetmek için yapabileceğimiz en iyi şey. Fakat çoğu zaman su içmeyi unutuyoruz ya da önem vermiyoruz. İşte bu yüzden Amerikalı startup Hidrate, yeni bir girişimde bulunarak HidrateMe isminde bir akıllı su şişesi tasarladı. Akıllı su şişesi HidrateMe, telefonunuzla beraber çalışarak günlük su alımınızı takip ediyor ve gün boyunca susuz kalmamanızı sağlıyor.

BPA’sız Tritan plastikten üretilen bu akıllı şişe, 710 ml. hacme sahip. İçinde bulunan sensörlü çubuk, gün boyunca ne kadar su içtiğinizi algılıyor ve telefonunuzdaki Hidrate uygulamasına gün boyunca veri gönderiyor. Uygulama ile takibinizi yapan akıllı şişe, daha fazla su içmeniz gerektiğinde parlayarak size su içmeniz gerektiğini hatırlatıyor. İçinde bulunan pili tüm dükkanlarda bulabileceğiniz türden ve kolayca değiştirilebiliyor. Pil ömrü ise bir yıl yani devamlı pil değiştirmeniz gerekmiyor. Akıllı su şişesi telefonunuza Bluetooth teknolojisini kullanarak bağlanıyor. Hidrate uygulamayı Android ve IPhone’da çalışıyor ve tamamen ücretiz. Dost canlısı ve düşünceli bir kullanıcı arayüzü olan bu uygulamayı kullanmak da oldukça eğlenceli. Uygulamayı kullanmak için kullanıcı ilk olarak fiziki özellikleri ile ilgili soruları cevaplıyor daha sonra uygulama bu bilgilere dayanarak günlük su ihtiyacınızı hesaplıyor. Ayrıca uygulama yolu ile de su içmenize dair uyarılar alabiliyorsunuz.

Bu akıllı su şişesi her yere taşıyabilmeniz için makul boyutta hazırlanmış ve dalgalı, şık bir görüntüsü var. Şu şişesinin 6 renk seçeneği bulunuyor.

HidrateMe su şişesi şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter üzerinden fon topluyor fakat akıllı su şişesine ilgi oldukça büyük. 35.000 USD olan hedeflerinin yaklaşık 17 katını yani 596.000 USD fonu şimdiden topladılar bile. Bu site üzerinden 39 USD ödeyerek siz de bu akıllı şişe için sipariş verebilirsiniz. İlk parti ürünlerin Ocak 2016’da gönderilmesi planlanıyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek ürün hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sizin de akıllı ürünler kategorisine girebilecek yeni girişimlerde bulunmayı düşünüyor musunuz?

Web sitesi: hidrate.me

[quote_box_center]Benzer girişim: Daha İyi Bir Uyku İçin Beyin Dalgalarını İzleyen Kulaklık[/quote_box_center]