Akıllı Telefonu Uzaktan Kontrol Etmenizi Sağlayan Şık Yüzük

Tayvanlı bir startup akıllı telefonunuzu uzaktan kontrol edebileceğiniz şık yüzük The Aring’i tasarladı.

0
557

PSFK’nın haberine göre; Aring, akıllı telefonunuzun kablosuz arayüzünü iki katına çıkartarak telefonunuzu uzaktan kontrol edebileceğiniz modaya uygun bir yüzük olarak tasarlandı. İçinde bulunan mikrofon, tek bir tuş ve Bluetooth bağlatışı sayesinde bu yeni iş fkri yüzük akıllı telefonlarla olan etkileşim biçimimizi değiştirmeyi planlıyor.

Bu yüzüğü kullanmak için sadece bir kez tuşuna basmanız yeterli, mavi ışığın yanmasını bekledikten sonra komutlarınızı söylemeye başlayabilirsiniz. Bu akıllı yüzük akıllı telefonunuz ve Google Now servisi ile çalışıyor. Kitlesel fonlama kampanyası için Aring takımı bu yüzüğü Note, Chromecast, Belkin Wemo ve Phillips Hue’da denemesini yapıyor. Google Now ile olan uyumu sayesinde bu şık yüzük Google arama servisi, Google Haritalar ve benzeri servislerde de kullanılabiliyor.

“Işıkları aç” ve “Parlaklığı artır” gibi komutlar vererek, Aring’i evinizde kablosuz ağa bağlı cihazların uzaktan kontrolü için de kullanabilirsiniz. Chromecast’te Youtube video oynatma komutu ya da Belkin Wemo’yu açıp kapatma gibi komutlar Aring’in mobil uygulaması yoluyla verilebiliyor. Not almak ya da hatırlatıcı oluşturmak isterseniz sadece tuşa basın ve Aring’e fısıldayın.

Elektrik panosunun bulunduğu alan yüzüğe dikdörtgen bir şekil veriyor. Klasik bir yüzükten daha büyük olmasına rağmen, oldukça şık bir görüntü sunuyor ve isterseniz dikdörtgen kısmı avcunuzun içine gelecek şekilde ters çevirerek de kullanabilirsiniz. Su geçirmez olan bu takının bataryası şarj edilebiliyor ve 3 gün kullanım sağlıyor. Bluetooth alıcısı 10 metre menzile sahip ve eğer evinizin içinde telefonu bulamıyorsanız Aring’i kullanarak telefonunuzun yerini kolayca bulabilirsiniz.

Kitlesel fonlama sitesi Indiegogo’da fonlama kampanyasını sürdüren bu oldukça şık yüzük Aring 100.000 USD fon toplamayı umuyor. Desteklemek isteyenler 79 USD ödeyerek ve Tayvan dışına 15 USD kargo ücreti ile bu akıllı yüzüğe sahip olabilirler. Şimdilik bu yüzüğün 3 rengi bulunuyor: siyah, beyaz ve gri.

Yüzük hakkında daha ayrıntılı bilgi için yukarudaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza moda ile teknolojiyi birleştirerek hayatımızı kolaylaştıracak yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: aring.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Isı Düzenleyici Şık Kıyafetler[/quote_box_center]