Geçen her dakika bir milyon plastik poşet kullanılıyor ve hem üretimde hem de kullanımda doğaya büyük oranda zarar veriyor. Birçok ülke geri dönüşümlü poşet kullanımına teşvik edici kampanyalar düzenliyor ama yine de müşteriler belki de sağlamlığından dolayı plastik poşet kullanımından vazgeçmiyor. Springwise’ın haberine göre; buna bir çözüm olarak geliştirilen biyobozunur kağıt sırt çantası PaperJohn, yüzde yüz geri dönüşümlü kağıttan üretiliyor ve alışverişe çıkanlar için rahat bir kullanımı amaçlıyor.

Alman şirket Ogata tarafından üretilen PaperJohn, daha yoğun bir kağıttan yapıldığı için normal bir kağıt poşetten daha fazla bakkaliye eşyası taşıyabiliyor. 320 x 170 x 450mm boyutlarında olan bu kağıt poşetin omuz askıları bulunuyor yani daha çok sırt çantası olarak kullanılması amaçlanmış. Hammaddesi yağ ve yiyecek gibi değerli maddeler yerine yenilenebilir bir madde olan ahşaptan elde ediliyor. Ogata ürününü Almanya’nın komşu ülkelerinde imal etmeyi planlıyor çünkü taşımacılığın neden olduğu karbon ayak izinden de kaçınmak istiyorlar. Bu kağıt sırt çantalarının üzerine çok düşük maliyetlerle logo da basılabiliyor.

Kağıt sırt çantası için kitlesel fonlama kampanyası önümüzdeki ay başlayacak. Marketler yakında bu doğa dostu ürünü müşterilerine sunabilecekler. Yukarıdaki videoyu izleyerek kağıt sırt çantasını daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Neredeyse her gün yaptığımız alışverişi daha doğa dostu hale getirebilecek yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: paperjohn.de

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Tohum Kağıt Bardak[/quote_box_center]