Amazon Marka Butonları ile Tek Tuşla Ürün Sipariş Edin

Hayatınızın sorunsuz devam etmesini sağlayan günlük malzemeleriniz bitince Amazon’un icadı yenilikçi marka butonları ile tek tuşla ürün sipariş edebilirsiniz.

0
698
amazon'un marka butonları ile tek tuşla ürün sparişi

İlk okuduğunuzda şaka gibi gelebilir fakat Amazon’un tek tuşla sipariş platformu oldukça gerçek ve yenilikçi bir uygulama. Amazon Dash Button, duvara veya bir cihaza takabileceğiniz küçük bir buton. Evin herhangi bir yerine asabilmeniz için arkasında tekrar kullanılabilir bir yapışkan ve  bir kanca bulunuyor. Dash Button Bluetooth üzerinden telefonunuzdaki uygulamaya bağanıyor. Eğer Dash Button’un temsil ettiği marka malzemeniz azalıyorsa tuşa basarak hemen yenisini sipariş edebilirsiniz. Tuşa bastığınızda Dash Button telefonunuza bir sinyal gönderiyor ve böylece telefonunuz Amazon’a bağlanıp evinize postalanmak üzere yeni ürün siparişini veriyor.

Uygulamayı sipariş takibi, iptali ya da değişimi için gerçek zamanlı olarak kullanabiliyorsunuz. Nisan ayı itibariyle Amazon Prime üyeleri ücretsiz kargo ve kısa sürede teslimat ile Dash’i kullanabiliyor. Bildiri e-maili alan Prime üyeleri ücretsiz olarak Dash Button’ a sahip olabiliyor. E-mailler kura ile rastgele seçilen kişilere gönderiliyor ve bildirimin süresi alındıktan 7 gün içinde sona eriyor. E-mail almayan Prime üyeleri bekleme listesine kaydolma talebinde bulunabilirler.

Amazon sitesinde Dash Button’ın ilk aşamasına dahil olan markaların bir listesini yayınladı. Henüz tam olmayan bu liste çöp torbası, deterjan, şarap ve bebek bezi gibi ürünleri barındırıyor. İlk duyurulduğunda 1 Nisan şakası zannedilen bu yeni uygulama insanın kulağına Amerikan kültürünün hazıra olan beklentilerine yapılmış bir pek de nazik olmayan hiciv gibi geliyor. Henüz tüketici deneyim raporları gün yüzüne çıkmadığından, sadece zaman bize Dash’in ne kadar başarılı olacağını gösterecek. Tabiki bu yeni girişim şu an sadece Amerika için aktif, Türkiye’de bu uygulamayı kullanmaya ne zaman başlarız bilinmez.

Sizin de aklınızda hayatı kolaylaştıracak yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: amazon.com/oc/dash-button