Artırılmış Gerçeklik Oyunu Evinizi Korku Filmine Dönüştürüyor

Arttırılmış gerçeklik oyunu Night Terrors, evinizi hayaletlerin ve psikopatların kol gezdiği sürükleyici bir korku filmine çeviriyor.

0
903

İyi çekilmiş bir korku filmi etkisini sinema salonunu terk ettiğimizde bile sürdürür. Korku filmlerini o kadar da korkunç bulmayanlar için yeni bir korku oyunu uygulaması var. Artırılmış gerçeklik oyunu Night Terrors, evinizi cehenneme dönüştürme sözü veriyor. Springwise’ın haberine göre; hayaletlerin ve psikopatların kol gezdiği sürükleyici bir artırılmış gerçeklik yaratmak için uygulama çevre haritalama, jiroskop sensörleri, oyuncunun kendi akıllı telefon kamerası ve fenerini kullanıyor.

Bu oyunu oynamak isteyen kullanıcılar, uygulamayı indirdikten sonra oynamak için bir iç mekan seçiyor. Oyuncunun etrafındakilerin haritasını çıkarmak için oyun cep telefonunun kamerasını kullanıyor ve hikayeyi buna göre yazıyor. Oyuncu daha sonra kulaklıklarını takıyor ve etraftaki tüm ışıkları söndürüyor. Sadece akıllı telefonunun fenerini keşif için açık bırakıyor. Telefonun fenerini oyunun kendisi kontrol ediyor, hikaye içinde gerekli zamanlarda kullanıcıyı karanlıkta bırakıyor. Telefonun ışığı aynı zamanda derinlik sensörü olarak işlev görüyor. Böylece oyun, ortamda bulunan duvarları algılayabiliyor.

Hikayenin temel işlenişi her zaman aynı. Oyuncunun evinde bir kız hapsedilmiştir ve kurtarılması gerekiyordur. Fakat geri kalan her şey, oyuncunun hareketlerine ve çevreye uygun olarak gerçekleşiyor. Oyuncu karabasanlardan kaçıp hayatta kalmaya çalışarak evin içinde ilerliyor ve hikayenin gelişimini cep telefonundan takip edebiliyor. Hem video hem de ses desteği gerçekliği ve fotoğraf tabanlı özel efektleri birleştiriyor ve tamamen sürükleyici bir deneyim oluşturuyor.

Şu an halen kitlesel fonlama sitesi Indiegogo üzerinden finansman arayışında olan bu artırılmış gerçeklik oyununu 5 USD ödeyerek ön sipariş verebilirsiniz. Oyunun yaratıcılarının gelecekte oyuna, oyuncunun korku düzeyini gözlemleyen ve korku derecesini kişiye uygun ayarlayan gerçek zamanlı biyometrik izleme gibi özellikler ekleme planları var. Oyun hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Artırılmış gerçeklik kullanılarak geliştirilen yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: indiegogo.com/projects/night-terrors

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Ev Satın Alırken Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kullanın[/quote_box_center]