Bilişsel sağlık ölçen kafa aparatı

0
2213

Her an beynimizde canlandırdığımız sınırsız düşünce varken, bu düşünceleri sentezleyip ortaya mantıklı bir olgu çıkarmak zor bir hal alabiliyor. Şimdi EMOTIV INSIGHT isimli kafa aparatı sayesinde bilişsel sağlık, beyin dalgaları okunduktan sonra anlamlandırılması ve yorumlaması kolay verilere dönüştürülerek ölçülüyor.

PSFK’nın haberine göre aparat, beyin aktivitelerinin gerçek zamanlı hareketini izlemekle kalmıyor, aynı zamanda bilişsel sağlık bakımından kişinin kendisini sürekli takip etmesine olanak tanıyor. EMOTIV INSIGHT bu sayede kişinin zihinsel performansını optimize ederek zinde kalmasını sağlıyor.

Dikkat, odak, bağlılık, ilgi, heyecan ve stres; kişinin aparat sayesinde takip edebileceği alanlardan yalnızca bir kısmı. Unutmadan belirtelim, aparatın kullanımı hem yetişkinler hem de küçük yaştakiler için son derece güvenli. Henüz sadece prototipi oluşturulmuş olan aparata ilk sahip olanlar arasında yer almak için, projeye Kickstarter üzerinden 199 USD‘lik katkı yapmanız gerekmekte. Cihaz hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sizin de aklınızda sağlık sektörü üzerine düşünülmüş iş fikirleri var mı?

Web sitesi: kickstarter.com
[quote_box_center]Benzer inovatif iş fikri: Saç bandı beyin dalgalarını izleyerek dikkat ölçüyor[/quote_box_center]