Bir Dakikalık Ses Klipleri Halinde Günlük Haberler

Clipper, hayatı koşuşturma içinde geçen yeni neslin hareket halindeyken dinleyebilmesi için günlük haberlerin yer aldığı bir dakikalık ses klipleri oluşturuyor.

0
896
Bir Dakikalık Ses Klipleri

Ses klipleri üzerine geliştirilen ürünlerin en büyük avantajı, kullanıcıların hareket halindeyken dinleyebiliyor olmasıdır. Yolculuk esnasında, spor yaparken, bisiklete binerken bir yandan da ilgimizi çeken konularda bir şeyler dinlemek zaman yönetimi açısından da oldukça faydalı hale geliyor. Zaten bu tür ürünleri çıkarmadaki asıl amaç normalde kullanıcıyı yıldıracak ya da zaman alacak içerikleri daha ulaşılabilir ve çok yönlü yaparak kullanıma teşvik etmektir. Clippet girişimi de tam olarak bunu amaç edinerek, her şeye akıllı telefonlarından ulaşmaya alışkın yeni jenerasyon gençler için günlük haberlerin yer aldığı bir dakikalık ses klipleri yayınlıyor.

Gençler tarafından yönetilen ve yine gençlere yönelik bir startup olan Clippet, yirmili yaşlardaki gençler tarafından kurulmuş. Ses kliplerinde haberleri seslendirenlerin hepsi genç sesler. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin, Clippet’in ücretsiz mobil uygulamasını indirmesi yeterli. Kullanıcılar güncel olaylar, dünyadan haberler, spor, siyaset ve sanat başlıkları altında toplanan 60 saniyelik haberlerden istediğini seçip dinleyebiliyor. Uzun programların arasına haberleri sıkıştıran geleneksel radyo programlarına ve yürürken okuması oldukça zor olan yazılı medyaya bir alternatif olarak geliştirilen bu yeni iş fikri kısa içerikli medyalara alışkın olan dinleyicilerin ilgisini çekmeyi planlıyor.

Clippet’in ses klipleri halinde günlük haberleri, dinleyicinin fazla hücresel veri dolaşımı yapıp fazladan para ödememesi için önceden telefona indirilebiliyor ve sosyal medya da paylaşılabiliyor.

Sizin de aklınızda günlük haberlere kolayca erişim sağlayacak yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: clippetnews.com