Birbirinden bağımsız kafelerde sınırsız kahve

0
1812
Sınırsız Kahve Şeması

[dropcap]B[/dropcap]ugüne kadar bir çok sadakat programına tanıklık ettik. Bu programların çoğu büyük markaların kendi zincirleri dışına çıkamadı. Yakın zamanda faaliyete geçen ve bir Türk girişimi olan CardGusto‘nun; bir çok zincirde geçerli indirim kartından haberdar olduk. Şimdi de; konsepti biraz daha değiştirerek, programa kayıt olan müşterilere birbirinden bağımsız işletmelerde sınırsız kahve sunan yeni iş fikrinden bahsedeceğiz.

İsrail merkezli CupsTelAviv, aylık abonelik seçenekleriyle üyelerinin anlaşmalı işletmelerde sınırsız kahve içmelerine olanak tanıyor. Şimdilik 40 adet işletme ile anlaşması bulunan CupsTelAviv‘in 2 farklı abonelik modeli bulunuyor. 169 YİŞ (85 TL) ücreti olan model ay boyunca anlaşmalı tüm işletmelerde sınırsız kahve içilmesini sağlarken, 99 YİŞ (50 TL) talep edilen model ise her gün tek bir kahveyi kapsıyor. İsrail’de bir bardak cappucinonun ortalama 15 YİŞ (7.5 TL) olduğu düşünüldüğünde programın; kahvesiz yaşayamayan tüketiciler için avantajlı bir şema olduğu aşikar. Unutmadan belirtelim; CupsTelAviv‘in iOS ve Andorid cihazlar için geliştirdiği uygulama sayesinde, kullanıcılar anlaşmalı işletmeleri harita üzerinde görüntüleyebiliyor.

Abonelik sisteminden sadece müşterilerin değil, işletmelerinde aynı şekilde faydalanmaları hedefleniyor. Kahvenin yanında müşteriler tarafından sipariş edilecek kek, sandviç gibi ürünler bu işletmelerin daha fazla para kazanmasına sebep olacaktır.

Hem tüketicilerin hem de satıcıların yarar sağlayabileceği inovatif iş fikirleri düşünebiliyor musunuz?

Web sitesi: cupstelaviv.com