Bireyler arası ürün kiralama servisi

2
1793
Bireyler arası ürün kiralama
Bireyler arası ürün kiralama
SpokeSwap

SpokeSwap – bireyler arası ürün kiralama servisi, tüketicilerin kısa süreli ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş yeni bir iş fikri. İnovasyon sayesinde ses ve görüntü sistemleri, platform üzerinden kiralanabiliyor.

SpokeSwap, geleneksel bisiklet kiralama servislerinden farklı olarak; bisikletini kiralamak isteyen bireyleri, bisiklet kiralamak isteyen kullanıcılarla buluşturma hedefiyle yola çıkıyor. Bisikletli ulaşımın yüksek oranda tercih edildiği bölgelerde; bisiklet kiralama şirketlerinin popüler olması ve belediyelerin de çeşitli alanlara elektronik bisiklet kiralama ünitelerini yerleştirmesiyle birlikte SpokeSwap‘in geliştirdiği servis kullanışsız hale gelmeye başlıyor. Çünkü SpokeSwap‘in asıl hedefi mağaza maliyetlerini ortadan kaldırıp kullanıcılara uygun fiyatlı hizmet sağlamaktır.

SpokeSwap, mağaza maliyetlerini ortadan kaldırma fikrini farklı bir alana kaydırarak bireyler arası ürün kiralama servisini oluşturdu. Ses ve görüntü sistemlerinin zaman zaman ihtiyaç duyulan ürünler olduğunu düşünen firma, bu sistemlere sahip olan kullanıcıların ürünlerini kısa süreli ihtiyacı olan bireylere kiralamalarına olanak sağlıyor.

Örneğin, yılda sadece bir kere verdiğiniz doğum günü partisi için projektör alma fikri size maliyetli görünebilir. Bu durumda olan kullanıcılar için en uygunu bir günlüğüne projektör kiralamak olacaktır. Aynı durum farklı ürünler için de geçerli.

Sitenin işleyişi ise şu şekilde:
Ürün Sahipleri İçin
1. Ürünün fotoğrafını çek
2. Kiralanacak ürünü listele
3. Para kazanmaya başla

Kiralayan Bireyler İçin
1. İhtiyacın olanı bul
2. Ürünü teslim almak ve bırakmak için tarih belirle
3. Ürünü teslim al

Sistem aslında çok basit ve son derece güvenli. Unutmadan belirtelim, ürün sahiplerinin ürünleri için endişe duymasına gerek yok. Çünkü site üzerinden kiralanan her ürün SpokeSwap tarafından sigortalanıyor.

SpokeSwap geliştirdiği bu iş fikriyle kullanıcılar kendi aralarında kiralama hizmeti sunarken aldığı komisyonlardan para kazanıyor. Sizce bu iş fikri diğer ürünlere de uygulansa güzel olmaz mı?

Web sitesi: www.spokeswap.com