Bisiklet Kaskına Takılan Kemik İletimli Kulaklık

Safe + Sound kemik iletimli kulaklık bisiklet kaskına takılarak müziği direk beyninize gönderiyor ve böylece yoldaki sesleri de duyabiliyorsunuz.

0
766
Bisiklet kaskına takılan kemik iletimli kulaklık Safe + Sound

Tanrı kompleksine sahip bir aptal mı arıyorsunuz? Kask takmayan ama kulaklık takan bisikletlilere bir bakın. Royal Collage of Art öğrencisi Gemma Roper, bisiklet sürerken etraftaki seslerden izole olmadan müzik dinlemek için yeni bir fikirle ortaya çıktı. Özel olarak tasarlanmış bu kemik iletimli kulaklıklar bisiklet kaskına takılarak müziği direk beyninize gönderiyor ve böylece yoldaki sesleri de duyabiliyorsunuz.

Fast Company’nin haberine göre; Safe + Sound isimli bu yeni iş fikri  kulaklık, standart bisiklet kaskı kayışına, kemik ses iletimli modül olarak takılıyor. Bu modüller dinlediğiniz müziği yüksek frekansta titreşimlere dönüştürerek, kulaklığı kulağınıza takmaya gerek kalmadan kulak salyangozunuza yayıyor. Sonuç? Eğer bu kaskı takarsanız, müziğin usulca beyninizde çaldığını hissedeceksiniz ve bu sırada kulaklarınız yoldaki fren sesine, korna sesine ve trafikteki diğer seslere açık olacak.

Kemik ses iletimli kulaklıklar zaten var olan bir teknoloji. Kemik iletim kulaklıklarını her yerde bulabilirsiniz. Bu tasarımın asıl yeni olan tarafı ise, kulaklıkları kaska yerleştirmek. Safe + Sound kulaklıkları sadece bununla sınırlı kalmıyor. Kulaklıklar kolayca çıkartılıp bisiklet sürmüyorken de şık bir çift kulaklık olarak kullanılabiliyor.

Bisiklet kullanırken müzik dinlemek hala tehlike arz ediyor tabi ki. Fakat düzenli bisiklet kullanıcıları için müzik dinlemek vazgeçilmez olabiliyor. Bu kulaklığı kullanırken bazı detayları yine de kaçırabilirsiniz ama en azından kendinizi dış dünyadan tamamen soyutlamayacaksınız.

Sizin de aklınıza bisiklet sürerken güvenliği sağlamaya yönelik benzer yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web Sitesi: gemmaroper.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Sinyal Veren Bisiklet Eldiveni[/quote_box_center]