Bisikletler için 60 saniyede patlak lastik tamiri

Bisiklet için geliştirilen Patchnride sayesinde kolay bir manevrayla 60 saniyede kalıcı olarak patlak lastik tamiri yapılabiliyor.

0
4610

Bisikletlilerin başına gelebilecek en kötü şeylerden biri de sürüş sırasında lastiklerinin patlamasıdır. Hele uzun bir bisiklet turu yapılıyorsa ve patlama kimsenin olmadığı bir yerde gerçekleşmişse, patlamış olan lastiği tamir etmenin tek yolu uzun bir uğraş vererek elleri kirletmekten geçer. Özellikle Türkiye gibi cam ve sivri metal parçalarının sağa sola bilinçsizce savrulduğu bir ülkede yaşıyorsanız tekerinizin zarar görme olasılığı da orantılı olarak artar. Neyse ki bu gibi sorunlardan yola çıkılarak geliştirilen inovatif alet Patchnride sayesinde artık kolay bir manevrayla 60 saniye içerisinde kalıcı olarak patlak lastik tamiri yapılabiliyor.

Normalde patlak bir lastiği tamir etmek için önce bisiklet tekeri çıkarılır, ardından iç lastik çıkarılır, patlamış olan bölge bulunur ve buraya yama yapılır. Sonra yerinden çıkarılan ve sökülen tüm parçalar yeniden takılır. Yapılan yama doğru uygulanmamışsa da tüm uğraş boşa gider. Bundan dolayı çoğu bisikletli yama yapmak yerine çareyi iç lastik değişiminde görür. Ancak artık Patchnride bisikletlilerin yardımına koşarak onları hem zahmetten hem de ek maliyetlerden kurtarıyor.

Patchnride isimli alette tek kullanımlık kartuş, kartuş içerisinde yama maddesi ve sızıntı solüsyonu bulunuyor. Lastiği patlayan bisikletliler önce deliğin yerini belirlemek için aletle birlikte gelen özel sızıntı bulma solüsyonunu kullanıyor. Delik bulunduktan sonra dış teker hafifçe sıkılıp, aletin ucu patlağın gerçekleştiği yere yerleştirilerek geri çekiliyor. Bu şekilde alet sayesinde bisikletlinin tekrar pedallamaya başlaması sadece 60 saniye sürüyor. Yukarıda cihazın kullanımı ve tanıtımı ile ilgili bir video bulabilirsiniz.

25 USD fiyatla önsiparişe açık olan Patchnride‘a sahip olmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Sizin de aklınızda bisikletlilerin sürüş keyfini artıracak girişimler var mı?

Web sitesi: patchnride.com

[quote_box_center]Benzer girişim: Kalp atış hızı ölçen bisiklet kaskı[/quote_box_center]