Bisikletliler için ücretsiz salata servisi

0
1546

Bisikletliler için ücretsiz salata servisi

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, her bir porsiyon yemeğin yarısının açlıkla mücadele için bağışlanmasına vesile olan Halfsies‘den daha önce bahsetmiştik. Şimdi ise Le Repas isimli bistronun üstlendiği sosyal sorumluluk görevini, nasıl inovatif bir iş fikri haline getirdiğinden bahsedeceğiz. Bu girişimcilik örneği, türüne az rastlanır nitelikte.

Bisikletliler için ücretsiz salata servisi

Brezilyalı bistro Le Repas, mekana bisikletle gelmeyi tercih eden müşterilerine ödül olarak ücretsiz salata ikram ediyor. İnovasyonun amacı ise; Brezilya’da bisiklet kullanımını yaygınlaştırıp karbondioksit emisyonunu azaltmak.

Programın yaratıcısı Karen Ferrari, Paris’e gerçekleştirdiği gezi sırasında şehirde bulunan bisiklet kullanıcılarının çok sayıda oluşundan ilham alarak Brezilya için de aynı durumun mümkün olabileceğini düşünmüş. Bu amaçla yola çıkan Ferrari, Fransız temalı Le Repas‘a bisikletle gelen tüm müşterilerini sağlıklı bir öğün olan salata ile ödüllendiriyor. Bisikletliler ise bu durumdan bir hayli memnun.

Az sayıda insanla bunun mümkün olamayacağı görüşünde olanlar için şunu vurgulayabiliriz: Sosyal sorumluluk bilinci taşıyan diğer işletmeler de bu uygulamadan ilham alırsa neden olmasın? Benzer uygulamaların ülkemizde de yaygınlaşması dileğiyle… Sizin de aklınıza gelen, “çevre dostu” yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: www.lerepas.com.br