Boş ofisler yerel kullanıma açıldı

0
1424
Boş ofisler yerel kullanıma açıldı

Boş ofisler yerel kullanıma açıldı

Daha önce New York Times’ın basın-yayın sektöründeki girişimleri desteklemek adına başlattığı programı sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise benzer bir program yürütmeye başlayan Boston Globe ve projesinden bahsedeceğiz. Boş ofisler Boston Globe sayesinde yeniden canlanıyor!

ABD medya sektörünün geçtiğimiz yıllarda ekonomik darboğaza girmesiyle başlayan işten çıkarmalar sonucu çoğu gazete ve televizyon binasının bir çok ofisi boş kaldı. Durumu toparlamaya başlayan sektörün oyuncularından Boston Globe gazetesi, boş kalan ofis odalarını yerel halktan projesi olan grup veya kişilerin hizmetine sunmaya başladı. Boston Globe sadece yeni girişimler için değil aynı zamanda sanatsal çalışmalar için de ofislerini halka açıyor.

Boston Globe bu yeni iş fikri için girişimcilerden bir ücret talep etmekten ziyade, yatırım yapılabilir bulduğu girişimlere ortak olmayı hedefliyor. Bu yüzden ofisleri kullanmak isteyen girişimcilerin projelerinin yatırım yapılabilir olması bekleniyor. Eğer Boston Globe girişim yatırım yapılabilir olarak bulmazsa girişimcilerden bir kira bedeli talep ediyor.

Yeni iş fikri sayesinde atıl durumdaki ofis alanları inovasyonlar için çalışma alanı sağlamış oluyor. Boston Globe’u projesinden ötürü tebrik ediyoruz. Can çekişen diğer sektörlere yeniden can verecek yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: www.bostonglobe.com