Çalışanlar arası iletişim uygulama ile artıyor

0
1547
Çalışanlar arası iletişim

Çalışanlar arası iletişim

İşyeri verimliliğini arttıran 15Five isimli platformdan daha önce bahsetmiştik. Şimdi de işyeri verimliliğini; çalışanlar arası iletişimi sağlayarak arttırmayı amaçlayan Coffee Who isimli uygulamadan bahsedeceğiz. Coffee Who, belirli algoritmalar kullanarak çalışanlar arası iletişim sorununu bire bir görüşmeler ayarlayarak çözen inovatif bir uygulama.

Coffee Who kullanmak isteyen şirketler, önce çalışanlarının mikro sosyal ağ üzerinden profil oluşturmalarını istiyor. Sisteme girilen kullanıcı bilgilerini analiz ederek birbiriyle çalışabilecek takım üyeleri uygulama üzerinden eşlenerek randevulaşıyorlar. Bu sayede birlikte çalışması gereken kişiler veya birbirlerinin şirketteki rolleri hakkında bilgi sahibi olması beklenen çalışanlar kısa randevularla sürekli iletişim halinde kalıyor.

Alternatif olarak uygulamayı kullanan şirketin yöneticileri, algoritmadan bağımsız olarak 2 kişiyi buluşturabiliyorlar. Kısa randevuların ardından ise çalışanlardan buluşma hakkında geri bildirim yapılmaları isteniyor. Yapılan geri bildirimler uygulamanın sonraki eşlemeleri için kullanılıyor.

Coffee Who sayesinde yöneticiler, çalışanlar arası iletişim konusu için fazla zaman harcamaktan kurtulurken; çalışanlar birbirlerini daha iyi tanıyor ve birlikte yapmaları gereken işlerde daha verimli hareket ediyorlar. Sizin de; çalışanların kendilerini takım üyesi olduklarını daha iyi hissedebilecekleri inovatif girişimleriz var mı?

Web sitesi: www.coffeewho.com