Canlı konserler online olarak izleniyor

0
1544

[dropcap]M[/dropcap]üziğe gönül verenler fanları oldukları sanatçıların albümlerini artık internetten satın alabiliyorlar. Ancak bu durum özellikle dünya çapında ün yapmış sanatçıların canlı yayınlanan konserleri için pekte mümkün gibi görülmüyor(du). Geçtiğimiz yıllarda tanıklık ettiğimiz StageIt gibi bazı girişimler internette popüler olmuş sanatçıların cüzi miktarlar karşılığında online sahne konseptiyle izlenmesine olanak sağlıyordu. Bu konsepti bir adım ileri taşıyan EVNTLIVE sayesinde artık sanatçılar tarafından verilen tüm konserler eş zamanlı olarak bilgisayarlardan izlenebilecek.

Çoğu müzik aşığı sevdikleri sanatçıların konserlerine katılırken, bazıları fiyatların yüksek olmasından, konserin olacağı mekanın bulundukları yerlere olan uzaklığından veya biletlerin erken tükenmesinden ötürü coşkuyu eş zamanlı olarak yaşamaktan aciz kalıyorlar. Springwise’ın haberine göre şimdi EVNTLIVE sayesinde herhangi bir sebepten ötürü bilet alamayanlar bu konserleri eş zamanlı olarak internet üzerinden izleyebiliyor.

Gogol Bordello, Bon Jovi ve Flogging Molly gibi bir çok ünlü sanatçı ve grubun konser biletleri etkinlik öncesinde site üzerinden 3-4 dolara satın alınabiliyor. Etkinlik saati yaklaştığında sistem kullanıcıya e-posta atarak bildirimde bulunuyor. Seyirciler ise konserin başlamasıyla birlikte eş zamanlı olarak sevdikleri sanatçıları dinleyebiliyorlar. Üstelik site üzerinden yayınlanan konserlerde istenilen kamera seçilerek etkinlik farklı açılardan izleniyor ve seyir keyfi artırılabiliyor. Unutmadan belirtelim, konser sona erdikten sonra tüm şovlar ücretsiz olarakta izlenebiliyor. Dileyen okuyucularımız yukarıdaki tanıtım videosunu izleyebilir.

Sizin de aklınıza gerçek dünyayı dijital dünyaya taşayacak inovatif iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: evntlive.com