Cep Boy Kullan At Kahve Demleme Kiti

Cep boy kullan at kahve demleme kiti Dripkit ile artık istediğiniz her yerde kahve demlemek çok daha pratik hale geliyor.

0
978
Kullan at kahve demleme kiti ile istediğiniz her yerde kahve demleyebilirsiniz.
Kullan at kahve demleme kiti ile istediğiniz her yerde kahve demleyebilirsiniz.

3. dalga kahve dükkanları ile Türkiye’de de kahve kültürü giderek gelişiyor. Bu sayede yeni aromalar tatma olanağımız Starbucks veya Cafe Nero ile sınırlı kalmamaya başladı. Üstelik kahve bağımlılarını sevindirecek girişimler de artmaya devam ediyor. Dripkit adlı cep boy tek kullanımlık kahve demleme kiti de bu alanda pratik bir girişim olarak yerini alacak gibi gözüküyor.

“Her zaman her yerde, mükemmel bir fincan kahve.” sloganı ile çıkış yapan Dripkit kahve demleme kiti ile öğütme, ölçme gibi işlemlere gerek kalmadan ve başka bir aparata ihtiyaç duymadan kahvenizi evde, işte, okulda hatta dağda bile zahmetsizce demlemenize olanak sağlıyor. Tek ihtiyacınız olan bir bardak sıcak su. Kiti açıyorsunuz, bardağın üzerine yerleştiriyorsunuz ve sıcak suyu üzerine döküyorsunuz. Her paket içinde filtre, damlatıcı ve gerekli ölçüde kahve bulunuyor. Her kahve kiti sadece 20 gram ağırlığında ve ağırlığın çoğu kahveden oluşuyor.

Kullan at kahve demleme kiti ile istediğiniz her yerde kahve demleyebilirsiniz.

Freelance yaratıcı profesyonellerden oluşan Dripkit ekibi, kolay, taşınabilir ve doğa dostu bir ürün arayışı ile bu işe koyulmuşlar. Pek çok kahve çeşidini denedikten sonra Antigua, Guatemala’da yer alan küçük bir kooperatifi ile çalışmaya karar vermişler. Seçtikleri kahve çekirdekleri, baharat ve çiçek dokunuşları ile bölgenin aromasını yansıtıyor. Kahve üretim tesisindeki işçilerin çalışma koşulları ile de ilgilenen ekip, işçilerin iyi koşullarda çalışıp, iyi maaş almalarına da özen gösteriyor. Her bir kahve kiti hava geçirmez özel ambalajlarla paketlenmiş ve büyük oranda biyobozunur maddeden üretilmiş. 2025 yılında kahve kitini %100 biyoçözünür maddelerden üretmeyi amaçlıyorlar. Ekip, Guatemala’dan gelen kahve çekirdeklerini Brooklyn’de kavuruyor ve çekiyor. Böylece kullanıcıya her seferinde taze kahve kiti sağlayabiliyorlar. Dripkit’i satıl aldıktan 1 ay içinde tüketilmesi tavsiye ediliyor fakat kit 6 aya kadar dayanabiliyor.

Dripkit cep boy kullan at kahve demleme kiti projesi şu an Kickstarter’da fonlama aşamasında. Ürünün pazara resmi çıkışı Kasım 2017 olarak planlanmış.

Kahve kültürüne katkı sağlayan bir başka girişim biliyorsanız, yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Dripkit

Kickstarter