Cep telefonları için seyyar şarj ünitesi

0
1669
Seyyar Şarj Ünitesi

[dropcap]H[/dropcap]ayatımızın bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları, şarj sorununu beraberinde getiriyor. Bu telefonların yaygınlaşması ile birlikte şarj sorununa çeşitli çözümler getiren inovasyonlar gördük. Bunlardan biri, cep telefonu şarj eden bardak altlığı idi. Şimdi ise yine şarj sorunundan yola çıkarak, telefon şarj etme işlemini iş kapısı haline getirebilecek seyyar bir üniteden bahsedeceğiz. Seyyar cep telefonu şarj ünitesi eChaja, özellikle gelişmekte olan ülkelerin girişimcileri için bir iş kapısı. eChaja gücünü güneşten alarak kurulan seyyar standlarda; telefonunun şarjı bitmiş olan kişilere yardım ederken, stand sahibinin para kazanmasını sağlıyor.

Güney Afrika ve Swaziland’da geliştirilmiş olan bu ünite, gücünü güneşten alacak şekilde tasarlanmış. Solar bir panel ihtiva eden ünite ile aynı anda 6 adete kadar telefon şarj edilebiliyor. Telefonlar üniteye arabalardakine benzer çakmaklıklar vasıtasıyla bağlanıyor.

Ünite ile birlikte gelen çanta sayesinde ürün, istenilen yere kolaylıkla taşınabiliyor ve seyyar bir stand gibi kullanılabiliyor. Ünitenin asıl amacı elektriğin mevcut olmadığı gelişmemiş ülkelerde elektrik gücü sağlamak olsa da, gelişmekte olan ülkelerde de bir iş kapısı haline getirilebilir olduğunu düşünüyoruz. Cihazın kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki web sitesinden ulaşabileceğiniz gibi, yine site üzerinden sipariş verebilir veya distribütörlük hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sizin de aklınıza benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: echaja.com