Cep Telefonunu Analog Fotoğraf Makinesine Dönüştüren Uygulama

Her 12 saatte sadece 24 fotoğraf çeken cep telefonu fotoğraf uygulaması ile analog fotoğrafçılığa olan özleminizi giderebilirsiniz.

0
1052
Analog fotoğraf uygulaması Guda Cam.

Hızlı ve anlık haz veren yaşam tarzından sıkıldınız mı? Daha basit bir döneme dönmek için özlem mi duyuyorsunuz? Fotoğraf çekip neye benzediğini görmek için günlerce beklemek zorunda kaldığınız döneme dönmek ister misiniz? Sorulara cevabınız evet ise Koreli startup Screw Bar, fotografik anları seçmenin ve değer vermenin kayıp heyecanını yeniden canlandırmak için tam size göre bir uygulama tasarladı.

Gudak Cam isimli uygulama, fotoğrafı anında gözden geçirme, filtre seçenekleri ve vizör boyutunu azaltma gibi seçenekleri ortadan kaldırarak, dijital dünyada analog kameraların çağını yeniden üretmeyi amaçlıyor. Cep telefonu uygulaması, tek kullanımlık Kodak fotoğraf makineleri ile elde edilen fotoğraflara benzer sonuçlar elde ediyor. Springwise’ın haberine göre; bu akıllı telefon fotoğraf uygulaması ile bir seferde sadece 24 fotoğraf çekebiliyorsunuz ve yeni bir film rulosu takmak için 12 saat beklemeniz gerekiyor. Uygulamanın çekilen fotoğraf karelerini işlemesi üç gün sürüyor ki bu da filmlerin yıkanması için teslim ettiğimizde beklediğimiz sürenin bir başka hatırlatıcısı.

Uygulamanın ismi Korece “modası geçmiş” anlamına gelen Gudagdali kelimesinden geliyor. Screw Bar ekibine göre, günümüzde fotoğraflar “piksel ve veri” listesi haline geldi ve sadece birkaç günde anıları yok oluyor. Startup, Gudak uygulaması ile çekilen her bir fotoğrafın unutulmuş anıları geri getireceğini ve tamamen sizin olacak anılar haline gelmesini umuyor. Uygulama şu an için sadece iPhone kullanıcıları için açık ve App Store’dan 3,49 TL ücret karşılığında indirilebiliyor.

Eskinin yeniden moda olduğu günümüzde sizin de bu alanda yeni girişim fikirleriniz var mı?

[benzer] Benzer Girişim: Verilerinizi Sonsuza Kadar Saklayan Safir Disk [/benzer]