Cilt Tipine Göre Bakım Ürünü Öneren Uygulama

Cilt bakımı uygulaması CosScan, ürünün içeriklerini tarıyor, analiz ediyor ve kullanıcının cilt tipine en uygun bakım ürününü öneriyor.

0
866
Cilt tipine göre bakım ürünü öneren uygulama

Kozmetik ürünler satan bir mağazaya gittiğinizde bir dolu ürünün içinden sizin için doğru cilt bakım ürününü seçmek kimi zaman bunaltıcı olabiliyor. Çok fazla seçeneğin olması ve içeriğinde bilmediğiniz maddelerin bulunması bazen doğru ürünü almanıza engel olabiliyor. Springwise’ın haberine göre ise Singapur’dan yeni iş fikri cilt bakımı uygulaması CosScan, ürünün içeriklerini tarıyor, analiz ediyor ve kullanıcının cilt tipine en uygun bakım ürününü öneriyor.

Bu uygulamayı kullanmak için kullanıcı, akıllı telefon uygulaması üzerinden kendine bir profil oluşturuyor ve cilt tipi hakkında birkaç kısa soruya cevap veriyor. Daha sonra CosScan cevapları analiz ederek kullanıcının cilt tipini belirliyor. Kullanıcı daha sonra bu uygulama üzerinden herhangi bir kozmetik ürünün içeriğini taratabiliyor ve uygulama karakter tanıma modülü kullanarak taradığı içeriği metne dönüştürüyor. Bulduğu içerikleri 17.000 maddeyi içeren kendi güçlü veri tabanı listesinde tarıyor ve 5-6 saniye içinde bulduğu içeriklerden detaylı bir rapor hazırlayarak kullanıcıya sunuyor. Bu rapor aynı zamanda ileride diğer ürünler için de referans olarak kullanılabiliyor. Cilt tipine göre bakım ürünü öneren uygulama CosScan şu an kitlesel fonlama platformu Indiegogo üzerinden fon arayışını sürdürüyor.

Sizce benzer bir iş fikri gıda ürünleri için de geliştirilebilir mi?

Web sitesi: cosscan.com