Çocuklar için bilimsel alanda abonelik servisi

0
1444
Bilimsel alanda abonelik servisi

[dropcap]P[/dropcap]erakende sektöründe hızla gelişen “abonelikle satış” modeli son yıllarda trend haline gelmeye başladı. Düzenli okuyucularımızın hatırlayacağı muhtememliğin kutusu bu trendin içinde yerini almıştı. Bu servis sayesinde çocuklar her ay oyuncak ve şekerleme gibi ürünlere kavuşurken, markalar yeni çıkacak ürünlerinin tanıtımını yapıyordu. Peki sizce çocuklar için abonelik modeli nasıl daha yararlı hale getirilebilir? genious.box isimli yeni servis bu sorunun yanıtına kafa yorarak yeni bir abonelik servisi geliştirdi.

Bu modele göre 8-12 çocuklara her ay B.T.M.M. (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) alanlarında projeler gönderiliyor. Springwise’ın haberine göre genious.box şimdiye kadar 2 adet kutunun tanıtımını yaptı. Örnek kutuların birisi mutfak kimyası ile alakalı iken diğer kutu ise elektronik bir set içeriyor.

Çocukları küçük yaşta bilimle tanıştırarak gelecekteki kariyer seçimlerinde yardımcı olmayı hedefleyen genious.box girişimi Husky Startup Challenge‘da ikincilik ödülüne layık görüldü. Yakın zamanda ABD’de faaliyetlerine başlayacak olan genious.box‘ın abonelik modelinde aylık üyelik bedelinin [highlight]20 USD[/highlight] olması bekleniyor.

Sizin de aklınızda benzer iş fikirleri var mı?

Web sitesi: geniusbox.launchrock.com

[alert type=”success”]Fotoğraf: engadget[/alert]