Çocuklar İçin Eğitici Oyuncak Ayı AR Teknolojisi Kullanıyor

AR teknolojisi kullanan oyuncak ayı çocuklar için müfredat dışı eğitime yardımcı olması amacıyla geliştirildi.

0
1099

Geliştiriciler tarafından eğitime katkı potansiyeli yüksek pek çok teknoloji geliştirildi. Çocuklara kodlama öğreten minik robot bu alanda daha önce paylaştığımız bir diğer haber. Şimdi ise müfredat dışı eğitimine yardımcı olmak amacıyla artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini kullanan bir oyuncak ayı geliştirildi.

Seedling şirketi tarafından geliştirilen Parker ismindeki oyuncak ayı, pil de dahil olmak üzere içinde dahili hiçbir teknolojik özellik içermiyor. Fakat, Seedling uygulaması ile eşleştiğinde, oyuncak ayı Parker bir dizi etkileşimli AR özelliğine sahip oluyor. Springwise’ın haberine göre; Parker’ın etkileşimi, STEAM (Bilim Teknoloji Mühendisliği Sanatları Matematiği) oyuncağının tüm gerekliliklerini kapsıyor. Tamamı ahşap ve iyi yapılmış malzemelerden olan bir X-ray önlük gibi birkaç ekstra çevre birimi kullanarak mobil uygulama ile etkileşime geçiyor. Parker’ın iç organlarını görme, ayıcığın ateşini düşürmeye çalışma, basit matematik bulmacaları çözme ve Parker’ın sanal resmini çizme gibi aktiviteler ile çocukların biyolojinin temellerini öğrenmesini sağlıyor. Eski sanal bebekler gibi, çocuklar Parker’la ilgilendiklerinde ayıcığın mutluluk seviyesinin arttığını görebiliyorlar. Bu da daha fazla etkileşim sağlıyor ve yeni oyunlar açıyor. Oyuncak ayı Parker’ın nasıl çalıştığını görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Seedling uygulaması Android ve iOS telefonlarda kullanılabilirken, Parker şimdilik sadece Apple mağazasında satılıyor ve Apple’ın yeni ARKit yazılımını kullanarak iOS cihazlarda daha fazla etkileşim olanağı sunuyor. AR oyuncak ayı Parker, şu anda 59.95 USD fiyatı ile satın alınabiliyor.

Artırılmış Gerçeklik teknolojisi gayrimenkulden sağlığa pek çok sektörde kendine kullanım alanı yaratmış durumda. Kullanıcı deneyiminin AR ile geliştirildiği başka girişimler biliyor musunuz?

Web sitesi: seedling.com/parker