Çocuklar için nesneleri oyuncağa çeviren akıllı bileklik

0
2662

Ebeveynler sık sık teknolojinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinden yakınır. Bu yakınmaların sebebi ise çocukların artık oyun parklarından çok bilgisayarda Call of Duty ve Grand Theft Auto gibi bilgisayar oyunları oynayarak zaman geçirmeleri ve bütün düşünme işini teknolojinin yapmasıyla hayal güçlerinin körelmesidir. Springwise’ın haberine göre, çocuklar artık herhangi bir nesneyi akıllı telefon uygulaması üzerinden oyuncağa dönüştürebilecek. Japon tasarımı olan ve nesneleri oyuncağa çeviren akıllı bileklik Moff şu aralar Kikstarter üzerinde finansman aramakta.

Akıllı bilekliğin üzerinde ivmeölçer, jirosensör ve akıllı telefona bağlanabilmesi için bir Bluetooth alıcısı bulunuyor. Çocuklar Moff uygulama mağazası üzerinden tenis, golf, oyuncak tabanca, air gitar ve sihirli değnek gibi çeşitli tarzda oyunları indirebiliyorlar. Aygıt, ekran kullanmak yerine üstünde bulunan LED’i ve seçilen oyuna göre müzik sinyallerini kullanıyor. Örneğin; oyuncak tabanca modunda, tabancayı doğrultma hakereti yapıldığında ateş etme sesi çıkıyor ya da tenis oynarken kolun hareketini algılanarak topun hayali fileyi geçip geçmediğini ekranda beliriyor.

Teknolojiyi kullanarak çocukların oyun sırasında ihtiyaçları olan yaratıcılıktan ödün vermeden nesneleri canlandırması akıllı bileklik Moff’un asıl yöntemi. Bir Moff bilekliği almak isteyenler şu anda bunu yapmak için en az 49 USD ücret ödemeli. Yukarıdaki videoyu izleyerek ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocukların daha sağlıklı yetişmesi için bugünün teknolojisiyle zihni ve bedeni çalıştıran yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web Sitesi: moff.mobi
[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Çocuklar için eğlenceli gazete uygulaması[/quote_box_center]