Çok Fonksiyonlu Motosiklet Kaskı Sürüş Deneyimini Geliştiriyor

Sürücünün çevresindeki trafiği 360 derece görmesini sağlayan çok fonksiyonlu motosiklet kaskı, sürüş deneyimini daha güvenli hale getiriyor.

0
1020
Çok fonksiyonlu motosiklet kaskı CrossHelmet sürüş deneyimini geliştiriyor.
Çok fonksiyonlu motosiklet kaskı CrossHelmet sürüş deneyimini geliştiriyor.

Motosiklet kaskları son 60 yıldır nispeten birbirinin aynısı olarak üretiliyor. Tarz olarak gelişse de, motosikletlerin hızlı gelişimine tam olarak ayak uydurabilmiş değil. Bu duruma el koyan Borderless, sürücünün çevresini 360 derece görmesini sağlayan kaska entegre bir ekranı, ses sistemi ile birleştirerek son teknoloji ile donatılmış bir motosiklet kaskı CrossHelmet’i tasarladı. Kaskın üzerindeki kamera, sürücüye arkasındaki yolun durumunu gösteren bir üst ekran görüntüsü veriyor. Ekran ayrıca hava durumu bilgilerini veriyor ve Bluetooth ile mobil cihaza bağlanabiliyor. Çok fonksiyonlu motosiklet kaskı CrossHelmet, CrossSound Control isimli eşsiz bir ses kontrol sistemi de içeriyor. Sürücünün isteğine bağlı olarak motosiklet kaskı, rüzgar veya motor sesi gibi dış sesleri azaltabiliyor veya artırabiliyor.

Springwise’ın haberine göre; ek işlevselliklerinin yanı sıra giyildiğinde basınç uygulamayan ince tasarımı ile sürücü için rahat bir deneyim sunuyor. Kaskın içi oldukça geniş ve sürücüye daha ferah bir ortam sunuyor. Dünyada meydana gelen trafik kazalarının neredeyse yarısının motosikletlileri içerdiğini göz önünde bulunduran CrossHelmet, bu konuda da daha fazla güvenlik önlemi alacak şekilde geliştirildi. Bu girişimi ile motosiklet dünyasında ilerici bir hareket yapan çok fonksiyonlu motor kaskı CrossHelmet, sürücüye bulunduğu yol ve çevresindeki trafik hakkında daha kolay yargıya varabilme ve daha güvenli kararlar verebilme olanağı sağlıyor.

Borderless’ın bu girişimi şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter’da finansal destekleri topluyor. Bu kampanyadan elde edeceği fonlar ile de motosiklet kaskı teknolojisini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Motor kaskının 2018’de satışa sunulması bekleniyor. İki tekerlekli taşıtlarda güvenliği artırmaya yönelik girişimler giderek artıyor. Bu girişimlere örnek daha önce sitemizde bisikletliler için arkalarındaki trafiği kontrol eden radar sensör haberini paylaşmıştık. Sizce daha güvenli bir sürüş için daha başka ne gibi girişimlerde bulunulabilir?

Web sitesi: crosshelmet.com

Kickstarter kampanyası: kickstarter.com/projects/crosshelmet

[benzer] Benzer Girişim: Motosiklet kaskı camında navigasyon [/benzer]