Crohn Hastaları İçin Yakınlardaki Tuvaletleri Gösteren Uygulama

Washroom Finder uygulaması devamlı tuvalete girme ihtiyacı hisseden Crohn hastaları için yakınlardaki tuvaletleri gösteriyor.

0
773
Crohn hastaları için yakınlardaki tuvaletleri gösteren uygulama Washroom Finder

Kanada’da 250 binin üzerinde Crohn ve ülseratif kolit hastası bulunuyor. Bu hastalığa sahip olanlar günde 3 ile 5 kez arası tuvalete gitme ihtiyacı hissediyor. Springwise’ın haberine göre Kanada’da başlatılan GoHere Washroom Access Initiative isimli proje ile işletmelerin tuvaletlerini hiç soru sormadan tuvalet ihtiyacı olan kişilere açması teşvik ediliyor.

Bu projeye katılan işletmelerin camlarında GoHere çıkartması bulunuyor. İnsanlar, camında bu çıkartma bulunan işletmelerin tuvaletlerini hiçbir sorguya maruz kalmadan kullanabiliyor. İnsanlar aynı zamanda yine bu kampanyanın uygulaması olan Washroom Finder uygulamasını kullanarak bu kampanyaya katılmış yakınlardaki tuvaletleri görebiliyorlar. Uygulamanın içinde sanal erişim kartı bulunuyor, hastalığın medikal kaydı olan bu sanal kart sayesinde uygulamaya katılmamış işletmelerin tuvaletini kullanmak için hastalığın kanıtı olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu proje Crohn’s and Colitis Canada işbirliği ile başlatılmış ve projeye katılmak hem işletmeler hem de bireyler için ücretsiz.

Sizce benzer bir uygulama başka hastalık sahipleri, hamileler veya engelliler için de başlatılabilir mi?

Web sitesi: kintera.org