Deniz taşıtları platform sayesinde kolayca kiralanıyor

0
1739
Kiralık Deniz Taşıtları

Kullanıcılarının birbirlerine kısa süreli kalacak yer kiralamalarına olanak sağlayan Airbnb‘den; girişimleri sürekli takip eden birçok okuyucumuz haberdardır. Şimdi de Boatbound isimli inovatif platform, Airbnb konseptine benzer bir fikirle yola çıkmış. ABD merkezli Boatbound sayesinde bireysel kullanıcıların sahip oldukları deniz taşıtları kısa süreli olarak kiralanıyor.

[alert type=”success”]Benzer inovatif iş fikri: Bireyler arası ürün kiralama servisi[/alert]

Boatbound‘a göre bireysel deniz taşıtları için her yıl 10 milyon doların üzerinde bakım ve ambar ücreti ödeniyor ki bu ücretin kullanıcılar tarafından karşılığının alınması mümkün görünmüyor. Nitekim raporlara göre birçok bot/tekne yılın sadece 1 ayında sahibi tarafından kullanılıyor. Atıl duran deniz taşıtları artık Boatbound sayesinde kısa süreli olarak kiralanabiliyor.

Deniz taşıtını kiralamak isteyen kullanıcılar, platform üzerinden kayıt olarak sahip oldukları deniz taşıtını listeleyebiliyorlar. Platform; deniz motorundan yelkenli tekneye, motorsuz tekneden yata kadar bir çok deniz taşıtının listelenmesine olanak tanıyor. Kısa süreli olarak bu taşıtlara ihtiyaç duyanlar ise kiralama şirketlerinin yüksek fiyatlarına maruz kalmadan bireysel deniz taşıtı sahiplerinin ilanlarını görüntüleyerek uygun fiyatlara kiralık taşıt bulabiliyor.

Unutmadan belirtelim Boatbound ile kiralanan tüm deniz taşıtları 2 milyon dolara kadar teminat altına alınıyor. Yani kiraladığınız değerli teknenizin başına birşey gelmesi durumunda hasar masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Şimdilik sadece ABD’de hizmet veren kiralık deniz taşıtları platformunun yakın zamanda tüm dünyaya açılması öngörülüyor.

Sizin de aklınızda bireyler arası ürün kiralanmasına yönelik iş fikirleri var mı?

Web sitesi: boatbound.co