Devrim Niteliğinde Bir Şemsiye

Devrim niteliğinde bir şemsiye olan KAZbrella, tersyüz edilerek açılıyor, yere su damlatmıyor ve en dar alanlarda bile rahatça kapanıyor.

0
684

Hepimiz günlük hayatımızda yağışlı havalarda şemsiye kullanıyoruz. Rüzgarlı havada ders döner, kuru bir yere sığındığımızda her yere su damlatır, kalabalıkta birinden azar işitmemek için açmaya çekiniriz. Başka alternatifimiz de olmadığı için çıkardığı bu zorluklara rağmen kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Şimdi ise, İngiliz KAZ Designs devrim niteliğinde bir şemsiye tasarladı. Havacılık ve deniz mühendisi olarak başarılı bir kariyeri olan Jenan Kazim, bilgisini bu yeni girişime aktarmış. KAZbrella’nın tasarımında tanıdık şemsiyenin estetik ve kullanılabilirliğini korunarak uzun yıllar süren hassas matematik ve mühendislik denklemleri kullanılarak şemsiyenin mekaniğini yeniden tasarlanmış.

Bu yeni tasarımda şemsiye ters yöne doğru katlanıyor ve böylece yere su damlatmıyor ya da değidiği şeyleri ıslatmıyor. Arabaya binerken, araba kapısının küçük boşluğundan şemsiyeyi kolayca kapatıp içeri alabiliyorsunuz böylece o arada ıslanmamış oluyorsunuz. Kalabalığın içinde ilerlerken kimseye rahatsızlık vermeden tasarımı sayesinde kolayca açıp kapatabiliyorsunuz. KAZbrella çift telli olduğu için son derece güçlü ve rüzgara dayanıklı. Rüzgarda tersyüz olsa bile yine tasarımından dolayı bu bir sorun olmayacaktır. Bir tıkla açık şekline geri döndürebilirsiniz.

Kitlesel fonlama sitesi Kickstarter üzerinden 25.000 GBP fon hedefinin 10 katını toplayarak 265.000 GBP fon elde eden KAZbrella, ilk parti şemsiyeleri Kasım ayında destekçilerine göndermeyi planlıyor. Siz de bu site üzerinden 39 GBP ödeyerek bu şemsiyeye sahip olabilirsiniz. Yukarıdaki videoyu izleyerek şemsiyenin tasarımını daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Sizin de aklınıza vazgeçemediğimiz nesnelerin işlevini geliştirecek yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: kazbrella.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Yağışlı Havalarda Mesaj Atmayı Kolaylaştıran Şemsiye[/quote_box_center]