Yerel ürün tanıtımı dijital oldu

0
1506
Ürün Tanıtımı

Ürün Tanıtımı

Yeni bir ürünü veya servisi denemek bazen kullanıcılar için boşa harcanmış para gibi gelebilir. Özellikle geri iadesi mümkün olmayan bir servis hayal kırıklığı yaratabilir(Ör. Kötü saç kesimi). Belly Bites isimli yeni sadakat programı kullanıcıların alışveriş tercihi – servis seçimi gibi verilerden yola çıkarak, onların ürün veya hizmetleri ücretsiz denemelerine olanak sağlıyor. Ürün tanıtımı yapan işletmeler ise en etkili şekilde müşterileriyle ilk ilişkiyi kurmuş oluyor.

Chicago merkezli Belly Bites, kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarıyla ilgili topladığı verileri kullanıyor. Bu veriler sayesinde her bireysel kullanıcının en çok nelere ilgi duyabileceği varsayımında bulunularak, kullanıcıların dijital sadakat kartlarına onlara en uygun ürün ve servisler tanımlanıyor.

Groupon (Şehir Fırsatı) gibi siteler müşterilerini indirim kuponlarıyla bulmayı hedeflerken, Belly Bites topladığı verilerle hareket ediyor. iOS ve Android kullanıcıları için ücretsiz gelen uygulamanın sunduğu servisler, kullanıcılar için yine ücretsiz. Ürünlerini en uygun kullanıcıya denetmek isteyen şirketler için ise ücret; aylık 79-149 dolar arasında değişiyor.

Sizce kullanıcı verileri kullanılarak hem müşterilere hem servis sağlayıcılara kazanç sağlayan başka ne gibi yeni iş fikirleri geliştirilebilir?

Web sitesi: www.bellycard.com/bites