Dijitalleştirilen fiziksel postalar online olarak kontrol edilebiliyor

0
1495
Fiziksel postalar dijitalleştiriliyor

Fiziksel postalar dijitalleştiriliyor

Fiziksel postalar; SoPost sayesinde e-mail adresleri referans gösterilerek, gerçek adreslere teslim edilebiliyordu. Aynı sektörde yeni bir iş fikri ile hizmet vermeye başlayan Outbox, kullanıcıların postalarını toplayarak dijitalleştiriyor. Kullanıcı ise herhangi bir web tarayıcı üzerinden tüm postalarını görüntüleyip kontrol edebiliyor.

Servisten yararlanabilmek için kullanıcı, posta kutusunun anahtarının bir yedeğini Outbox’a veriyor. Outbox’ın bir çalışanı ise posta kutusuna gelmiş olan mektupları, reklam amaçlı postaları ve faturaları topluyor. Daha sonra toplanan tüm postalar; fotoğrafları çekilmek, dijitalleştirilmek ve sonrasında da kullanıcının sanal posta kutusuna yüklenmek üzere Outbox’ın deposuna götürülüyor. İşlemlerin ardından kullanıcı, iOS – Android uygulaması veya bilgisayarı üzerinden gelen postaları inceleyebiliyor.

Tıpkı bir e-mail posta kutusunu andıran kullanıcı paneli üzerinden reklam gibi istenilmeyen postalar spam klasörüne atılabiliyor. Bu durumda, aynı kaynaktan gelen posta bir sonraki sefer spam kutusuna düşüyor. İstenildiği takdirde ise Outbox, spam reklamı gönderen kaynağa bir daha posta atmaması konusunda uyarı gönderiyor.

Sadece spam değil, farklı klasörler oluşturulmasına da izin veren platform (önemli faturalar, arkadaşlardan gelen kartpostallar vs. gibi), “yapılacaklar listesi” özelliği sayesinde de faturaların ödeme günü geldiğinde kullanıcıyı uyarıyor. Unutmadan belirtelim; fiziksel postaların tamamı depoda kullanıcı özel olarak saklanıyor, bu sayede istenildiği zaman Outbox kullanıcıya fiziksel postaları geri gönderebiliyor.

Kişisel ve özel postaların başkaları tarafından görülmesi belki bazı kullanıcıları platformdan uzak tutacaktır, fakat inovatif iş fikri sayesinde posta karmaşası sona erecek gibi görünüyor. İlk ay ücretsiz, takip eden aylarda ise 4.99 USD talep eden Amerika merkezli şirketi girişimci iş fikrinden dolayı tebrik ediyoruz.

Gerçek dünya ürünlerini dijital dünyaya entegre edebilecek yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: outboxmail.com