Dikkat Dağınıklığını Önleyen Sessize Alma Düğmesi

Bluetooth bağlantılı sessize alma düğmesi Seant, bir tık ile önceden belirlediğiniz süre kadar uygulamaları sessize aıyor ve dikkat dağınıklığını önlüyor.

0
759
Dikkat dağınıklığını önleyen sessize alma düğmesi Saent

Bilgisayarı aç, excel tablosunu aç, çalışmaya başla, mesaj geldi, dur bir saniye bakmam lazım önemli bir şey olabilir, hazır dikkatim dağılmışken Twitter’a bakayım, bir de Facebook’a baksam, arkadaşlarım tatilde neler yapıyor acaba? Tebrikler! Az önce verimsiz iş hayatına dahil oldunuz. Bunun daha verimli bir yolu olmalı. Saent’in ardındaki ekip buna bir çare bulmuş ve uygulamaları sessize alan bilgisayarınız ile Bluetooth bağlantılı düğme tasarlamış. Masanın üzerine koyduğunuz bu düğmeye bir kere basın ve önceden belirlediğiniz süre kadar tüm dikkat dağıtan uygulamaları sessize alsın, böylece tüm o dikkat dağıtıcı seslerden kurtulabilir ve işinize odaklanabilirsiniz.

Pomodoro Tekniği denilen zaman yönetimi metodu, 5 dakikalık molalarla 25 dakikalık periyodlar halinde çalışmamızı söyler. Yeni iş fikri Saent de bu tekniği ilke ediniyor. Yani Pomodoro Tekniği’ni bu sessize alma düğmesini kullanarak uygulayabilirsiniz. Programlanabilir kapatma butonu Saent’in backend yazılımı ile sessize almak istediğiniz uygulamaları seçebilir, çalışma periyodları belirleyebilir ve kendi davranışlarınızın kaydını tutabilirsiniz. Ayrıca bu yazılım patronunuzdan gelen bir mesajı sessize almaması gerektiğini bilecek kadar da akıllı olacak. Fiziksel düğme ile beraber ya da düğmesiz bu yazılımı yeterince uzun kullanırsanız sizin işinize en iyi nasıl odaklandığınızı da zamanla öğreniyor. Siz çalıştıkça, düğmenin üzerinde bulunan LED ışık dakikaları sayıyor. Tek bir görev için tasarlanmış olan bu ürün ayrıca dikkatinizi dağıtacak sürtünme seslerine bile engel olacak şekilde dizayn edilmiş. Saent aslında bir dolu özellikle donatılmış. Basit parmak hareketleri ile dokunmatik fare görevi görebiliyor. Örneğin takvimi açmak için parmağınızı düğme üzerinde kaydırıyorsunuz. Tüm bunlar oldukça zaman kazandıran kısayollar. Yazılımın içinde çevrimiçi skor tablosu da bulunuyor, böylece diğer işkolik arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz. Tabi ki bu özellikler masanıza koyduğunuz bu ürüne biraz daha değer katmak için eklenmiş. Fakat Saent’in asıl amacını unutmamak gerekir; Seant size yeni özellikler bahşetmiyor, var olanları ortadan kaldırıyor.

Dikkat dağınıklığını önleyen bu sessize alma butonu Saent şu an halen kitlesel fonlama sitesi Indiegogo üzerinden fon topluyor. Siz de Indiegogo üzerinden 39 USD ödeyerek bu ürünün ön siparişini verebilirsiniz. Ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza çalışma zamanını daha verimli hale getirebilecek yeni iş fikirleri geliyor mu?

Kampanya adresi: indiegogo.com/projects/saent

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Yemek Zamanı Elektronik Aletleri Kapatan Karabiber Değirmeni[/quote_box_center]