Dış Fırçalama Alışkanlığınızı Analiz Eden Sonik Diş Fırçası

Sonik diş fırçası Oclean One, dış fırçalama alışkanlığınızı analiz ediyor ve daha iyi bir fırçalama için telefonunuza ipuçları gönderiyor.

0
842
Dış fırçalama alışkanlığınızı analiz eden sonik diş fırçası Ocean One
Dış fırçalama alışkanlığınızı analiz eden sonik diş fırçası Ocean One

Sizce İsviçreli bilim adamları tarafından geliştirilen ve her gün bir yenisi çıkan diş fırçalarının işlevsel olarak birbirinden bir farkı var mı? Gerçekten inovatif bir dış fırçası görmek istiyorsanız bu ürün tam size göre. Dişlerimizi en doğru şekilde fırçaladığımızdan emin olmak isteyen Çin merkezli dental laboratuvar Omate, sonik ve akıllı bir diş fırçası geliştirdi. PSFK’nın haberine göre bu diş fırçası akıllı algoritmalar kullanarak dişlerinizi en iyi nasıl fırçalayacağınıza dair size özel bir plan oluşturuyor.

Bu benzersiz diş fırçasının ismi Oclean One ve ayarlanabilir sonik titreşimi, DuPont fırçası, bluetooth kapasitesi, suya dayanıklı hoparlörü ve iki aya kadar dayanan şarj edilebilir pili bulunuyor. Değişik temizleme biçimleri, fırçalama yoğunluğu ve süresi; bunların hepsi akıllı telefon uygulaması ile basitçe ayarlanarak kişilerin kendi rutinlerini kolayca oluşturmasına olanak sağlıyor.

Ocean One’ın içinde bulunan jiroskop hareketi, açıyı ve fırçaya uygulanan basıncı algılıyor ve kaydediyor. Böylece siz dişlerinizi fırçalarken, o topladığı veriyi analiz ediyor ve uygulama aracılığı ile akıllı telefonunuza diş fırçalama alışkanlığınız ile ilgili rapor ve daha iyi bir fırçalama için ipuçları gönderiyor. Bu yıl Haziran ayında lanse edilen sonik diş fırçası Oclean One, şimdi de global pazara lanse ediliyor ve ileriki geliştirmeler için uluslararası finansal destek bekliyor.

Diş sağlığı ile ilgili bildiğiniz diğer inovatif fikirleri ya da ürün hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Oclean One