Diş Fırçalamayı Eğlenceli Hale Getiren Müzikli Diş Fırçası

Çocuklar başta olmak üzere tüm aile bireyleri için tasarlana müzikli diş fırçası diş fırçalamayı eğlenceli hale getiriyor.

0
1129
Müzikli diş fırçası diş fırçalamayı eğlenceli hale getiriyor.
Müzikli diş fırçası diş fırçalamayı eğlenceli hale getiriyor.

Ağız ve diş sağlığı uzmanları dişlerimizi günde 2 kez an az 2 dakika fırçalamamız gerektiğini önemle vurguluyor. Fakat pek çok insan diş fırçalarken 2 dakikayı doldurmakta zorlanıyor. Eğer çocuklarınız varsa, bırakın 2 dakikayı onlara dişlerini fırçalatmanın bile ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. İşte bu yüzden, teknoloji şirketi BleepBleeps, yeni bir müzikli diş fırçası geliştirdi. Tüm aile için tasarlanan bu akıllı diş fırçası Benjamin Brush, müzik ve çeşitli oyunların yardımı ile diş fırçalamayı daha eğlenceli hale getiriyor. Kullanıcılar, online BleepBleeps müzik marketinden dilediği şarkıyı indirebiliyor ve diş fırçası, diş hekimlerinin fırçalama için minimum tavsiyesi olan, 2 dakika boyunca şarkıyı çalıyor.

Springwise’ın haberine göre diş fırçası ücretsiz bir akıllı telefon uygulamasına bağlı ve bu uygulama tüm ailenin diş fırçalama alışkanlıklarını analiz ediyor. Her kullanıcı, ne kadar süre ve ne kadar sıklıkla fırçaladığına bağlı olarak puan kazanıyor. Bu yöntemle dış fırçalamayı daha rekabetçi hale getirerek genç kullanıcıları dişlerini daha sık fırçalamaya teşvik ediyor. Müzikli diş fırçası Benjamin Brush, birinden birini seçebileceğiniz iki farklı fakat her ikisi de yumuşak ve hijyenik silikon kıllardan üretilmiş diş fırçası başlığına sahip. Farklı renk seçeneklerine sahip diş fırçası başlıklarını hijyen açısından yılda bir yenilemek yeterli oluyor.

Online müzik mağazasına entegrasyonlu ilk diş fırçası olarak öne çıkan Benjamin Brush, şu an Kickstarter’da kitlesel fonlama kampanyasını sürdürüyor ve 2018 Mart’ında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili daha önce Fikirci Baba’da diş fırçalama alışkanlığınızı analiz eden sonik diş fırçası Oclean One’ı tanıtmıştık. Benjamin Bursh da dış fırçalama alışkanlıklarımızı takip etse de daha çok diş hekimlerinin de tavsiye ettiği minimum gereken diş fırçalama zamanını doldurmamız üzerine duruyor. Müzikli olması ve alışkanlık kazandırmak için puan sistemini kullanması da diş fırçalamayı kesinlikle daha eğlenceli hale getiriyor ve çocuklar için daha iyi bir alternatif oluşturuyor. Bireylere sağlıklı alışkanlıklar kazandırılmasında teknolojinin kullanımına bir diğer örnek de iyi alışkanlıklar kazandıran davranış izleme cihazı MOTI’den gelmişti, MOTI sahibi ile duygusal bağ kurarak, onun bol bol su içmek gibi sağlıklı alışkanlıklar kazanmasına yardımcı oluyordu. Sizce son teknolojik gelişmeler ele alındığında, bireylere iyi ve sağlıklı alışkanlıklar kazandırmak için başka ne gibi girişimlerde bulunulabilir?

Web sitesi: bleepbleeps.com/benjamin-brush
Kickstarter kampanyası: kickstarter.com/benjamin-brush