Diyabet hastaları için unutkanlığa son veren girişim

2
2292
Diyabet hastaları için Timesulin

Diyabet hastaları için Timesulin

Sağlık sektöründe yeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Yapılan bir araştırmaya göre şeker yani diyabet hastalarının üçte biri, insülin iğnesini zamanında almayı unutuyor. En son ne zaman iğne yaptığını hatırlamayan hastalar kötü sonuçlarla karşılaşabiliyor. Kendi rahatsızlığından yola çıkan bir girişimci rahatsızlığını avantaja çevirip diyabet hastaları için Timesulin isimli bir ürün geliştirdi.

İsveçli John Sjölund dünyadaki 366 milyon diyabet hastasından yalnızca biri. 2010 yılında bir gün kendisine ne zaman insülin iğnesi yaptığını hatırlamayan John, unutkanlığından yola çıkarak arkadaşları Marcel Botha ve Andreas Sjölun ile beraber Timesulin’i geliştirdi. İnsülin iğnesindeki plastik başlığı geliştirdikleri akıllı başlıkla değiştiren John ve ekibi, Timesulin sayesinde hastaların ne zaman ve günde kaç defa iğne yaptıklarını unutmamalarına yardım etmiş oluyor.

Cihaz, kullanma kılavuzuna ve özel bir eğitime ihtiyaç duyulmadan 7’den 70’e tüm hastalar tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor. Kullanım için yapmanız gerekenler çok basit. Elinizdeki insülin iğnesinin üzerindeki plastik kabın yerine Timesulin akıllı başlığını takıyorsunuz. Timesulin’i çalıştırmak için batarya ile hazne arasındaki plastik şeridi sökmeniz gerekiyor. Her iğneden sonra sıfırlanan Timesulin, en son iğneyi ne zaman yaptığınızı ekranda gösteriyor. Dikkat edilmesi gereken bir husus; 100 saat sonra Timesulin sayacı kendiliğinden duruyor ve sayacı sıfırlamak için Timesulin başlığını çıkartıp 8 saniye beklemeniz gerekiyor. Size gönderilen her pakette iki adet Timesulin başlığı bulunuyor ve her birinin batarya ömrü ortalama bir yıl civarında.

Sizce sağlık sektörüne yönelik insanların hayatlarını kolaylaştıracak başka ne gibi fikirler ortaya atılabilir?

Web sitesiwww.timesulin.com

John Sjölund’dan Girişimcilere Bilge Sözler