Doğa Dostu Tek Kullanımlık Barbekü Çöpü Ortadan Kaldırıyor

Tek kullanımlık barbekü CasusGrill, doğa dostu tasarımı ile çöpü ortadan kaldırıyor ve gelişmiş bir barbekü deneyimi sunuyor.

0
1237

Tek kullanımlık kömürlü mangal ya da bir diğer adıyla barbekü günümüzde pek çok yerde bulunabiliyor. Bu ürün temizlik derdini ortadan kaldırarak büyük kolaylık sağlasa da çoğu alüminyumdan yapıldığı için doğa dostu değiller ve fazladan çöp oluşturuyorlar. Günümüz insanının da çöpü doğaya atma alışkanlığını göz önünde bulundurursak bu maddeler doğada çözünmeyerek doğaya zarar veriyor.

Danimarkalı şirket CasusGrill bu durumu ele almış ve kullan at barbeküyü daha doğa dostu ve sürdürülebilir bir hale getirmenin yolunu bulmuş. Springwise’ın haberine göre CasusGrill’in kurucuları Fransız Alpleri’ne yaptıkları bir kamp gezisinde etrafta tek kullanımlık barbekülerden arta kalan alüminyum tepsileri gördüklerinde böyle bir girişimde bulunmaya karar vermişler. Böylece alüminyum tepsiyi mukavva, ızgara kısmını bambu ve bambu kömür briketleri ile değiştirerek, ısıtma için de hafif Perlit lav taşları kullanarak yeni bir kullan at barbekü tasarlamışlar. CasusGrill, bir ürünün hem sürdürülebilir hem de gelişmiş bir deneyim sunabileceği fikrine dayanan ve yeşil düşünceye yönelik yeni bir yaklaşımın parçasıdır.

Doğa dostu tek kullanımlık mangal çöpü ortadan kaldırıyor.
Doğa dostu tek kullanımlık mangal çöpü ortadan kaldırıyor.

Tek kullanımlık doğa dostu barbekü CasusGrill, birkaç dakikada pişirmeye hazır hale geliyor ve ısısını yaklaşık 60 dakika boyunca koruyabiliyor. Mukavvadan yapıldığı için de dış kısmı ısınmıyor ve böylece çıplak elle kaldırılıp taşınabiliyor. Barbekünün doğa dostu özelliği sadece alüminyum kullanılmaması ile sınırlı değil; bambu briketler standart ızgaradan yüzde 50 daha az kömürle pişirmeye olanak sağlıyor. Bu da daha az karbondioksit salınımı demek. Kullanımdan sonra mangalı ateşe atarak çöpünden kurtulabilirsiniz. Bu durumda sadece lav taşları kalacaktır. Doğal olarak oluşan ve fidan yetiştiriciler tarafından toprak verimi için kullanılan Perlit lav taşları doğaya zarar vermemektedir. Barbeküyü yanınızda götürmeyi ya da yakmayı unutsanız bile biyobozunur maddeden oluşan bu ürün doğada çözünerek yok olacaktır.

Yeniden tasarlanarak doğa dostu bir hale getirilebilecek başka ürünler aklınıza geliyorsa yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

CasusGrill