Dünyanın en büyük girişimcilik programı Türkiye’de – Next Istanbul

0
1426
Next Istanbul

Next Istanbul

5 Haftalık deneysel ve deneyimleyici girişimcilik programına hazır mısınız? NEXT Istanbul, Startup Weekend ekibi tarafından Startup Weekend etkinliğine katılan girişimcilerin ‘Peki şimdi ne yapacağız?‘ (What’s next?) sorularını cevaplayabilmek üzere geliştirilmiş dünyanın en büyük girişimcilik programıdır. Programın amacı girişimcilik yeteneklerinin gelişiminin sağlanmasıdır.

NEXT, işleyen bir şirket gerçek müşterilerle uygulamalı olarak nasıl kurulacağını öğreten 5 haftalık bir programdır. Bu program iş planı nasıl yazılır veya akademik araştırma çalışması değildir. NEXT, uygulanabilir, derslerin internetten bireysel olarak alındığı, çalıştay olarak gerçekleşen, en az 2 kurucudan oluşan takımların katılabileceği bir programdır. StartupWeekend etkinliklerinde olduğu gibi NEXT programı da, erken aşama yeni girişimin kurulma aşamasındaki gereksinimleri ve baskıyı yaratan girişimcilik deneyimi yaşamanızı sağlar. Takımlar müşterilerle, iş ortaklarıyla ve rakipleriyle konuşmaktan yorulacaklar. Bu esnada iş modelleri ve dayandığı varsayımları zorlayacaklar, bozacaklar ve yeniden oluşturacaklar. Müşteri odaklı yeni girişimin gerçekte nasıl çalıştığını, karşılaştığı kaos ve belirsizlik ortamını yaşatmaya çalışmamızın nedeni bu nihai soruyu yanıtlamaktır: Büyük bir fikri büyük şirkete nasıl dönüştürürüm?

Tüm sınıf içi derslerin Çarşamba akşamları 18:00 – 21:00 saatleri arasında Özyeğin Üniversitesi, Altunizade Yerleşkesi’nde yapılacağı program 13 Mart 2013 başlayacak ve 4 Nisan 2013’te sona erecektir.

Detaylı Bilgiistanbul.event.swnext.co