Dünyanın ilk masaüstü tableti

0
1394
Lenova Masaüstü Tableti
Lenova Masaüstü Tableti
Horizon Table PC

Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo, “dünyanın ilk masaüstü tableti“ni tanıttı. Aile boyu bilgisayar 68.5 santimetrelik ekran genişliğiyle aynı evde aynı ekranı kullanarak aile bireylerinin farklı uygulamaları kullanmasını kolaylaştırıyor.

Lenovo’nun 27 inçlik yeni ‘masa tableti‘ tüm ailenin bilgisayarın başına oturarak farklı işlemler yapabilmesine imkan sağlayacak.

Yaklaşık 8 kiloluk bu dev tablet bilgisayar çoklu ekranlı bir televizyona da dönüşebilirken, aynı anda özel konsollarla tek tablette oyun oynayabilecekler.

Yazın piyasaya çıkacak olan 1.699 dolar fiyatlı bu tablet masaüstü bilgisayarını yüksek performans ve incelikte birleştirmek isteyenlere hitap ediyor.

Windows 8 tabanlı “IdeaCentre Horizon Table PC“, fuarda Lenovo’nun Windows 8’li yeni IdeaPad ve ThinkPad notebook’ları ile sunulacak. Dev bilgisayarın, ABD’de 1.699 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

IdeaCentre Horizon Table PC, arka tarafındaki ayağı kullanılarak kolaylıkla masaüstü bilgisayarına ya da televizyona dönüştürülebiliyor.