Daha önce kullanıcının duyusal yeteneklerini yükselterek gelişmiş bir deneyim sunan artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ürünleri ile ilgili yeni girişimler paylaşmıştık. Örneğin evinizi korku filmine çeviren artırılmış gerçeklik oyunu Night Terros’un haberini yapmıştık. Springwise’ın haberine göre; şimdi ise Utah merkezli bir startup dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkını açıyor ve ziyaretçilere sürükleyici ve interaktif bir oyun fırsatı sunuyor.

Kuzey Amerika’da kurulacak bu tema park Virtual Entertainment Centers’ın sanal gerçeklik kullanarak ziyaretçilerin hayal gücüne hitap edecek bir şubesi olacak. Katılımcılar oyun alanında görsel ve işitsel deneyim sunan Rapture başlık, titreşim yoluyla dokunma hissi veren Rapture giysi ve elleri üç boyutlu alanlarda takip ederek kullanıcının sanal ortam ile fiziksel olarak etkileşime girmesini sağlayan Rapture eldivenler kullanacak. Oyun temaları perili köşkler, dinozor safarileri ve gelecekten savaş sahneleri üzerine olacak. Kullanıcılar birden fazla kişi ile oyuna katılabilecek ve bu kişileri isterse kendine rakip ya da müttefik olarak seçebilecek. Oyunda yükseklik değişiklikleri, hava basıncının artması, sıcaklık, nem ve simüle sıvılar ile kokular olacak.

Dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkı VOID 2016 yazında Utah, Pleasant Grove’da açılıyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek bu deneyim hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Sizin de aklınıza sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik üzerine yeni girişimler geliyor mu?

Web sitesi: thevoid.com