Moda her zaman kişinin kendini ifade etme biçimi olarak görülüyor, bu yüzden giysi şirketlerinin müşterilere özel benzersiz giyim eşyaları üretmesi insanların her zaman ilgisini çekiyor. Springwise’ın haberine göre; Abstract_ adında yeni girişim bir internet mağazası müşterinin duygu durumuna ve yazısına dair bilgileri toplayarak bu bilgileri tamamen benzersiz tasarlanmış kumaşlara dönüştürüyor ve bu kumaşlarda giysi tasarlıyor.

Bu benzersiz desenli kıyafetlerden satın almak isteyen müşteriler, internet mağazasına girerek web kameralarını aktif hale getiriyor ve sistemin yüz tanıma teknolojisi ile yüz ifadesini analiz etmesine izin veriyor. Daha sonra kullanıcı istediği konuda kısa bir metin yazıyor. Program müşterinin yazma ritminden, yazdığı konudan ve yüz ifadesinden edindiği bilgileri benzersiz bir dijital desene dönüştürüyor. Daha sonra Abstarct_’ın tasarımcıları bu dijital deseni kumaş olarak görsele çeviriyorlar. Son olarak kullanıcı kumaşın kullanılmasını istediği giysi modelini, bedenini ve tercih ettiği renk kombinasyonunu seçiyor. Hatta desenin aralıklarını ve elbisenin hangi kısmında bulunacağını da seçebiliyorlar. Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra müşteri mağazaya siparişini veriyor ve Abstract_ takımı tarafından elde yapılan giysi müşterinin evine kargolanıyor.

Abstract_, kumaş tasarımcısı Kristine Boesen ve moda tasarımcısı Julie Helles ve iletişim tasarımcısı Bjorn Karmann’ın ortak çalışması sonucu ortaya çıkmış. Yukarıdaki videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Sizin de kişiselleştirilmiş giysi ile ilgili girişimleriniz var mı?

Web sitesi: juliehelleseriksen.com

[benzer]Benzer girişim: Mobil uygulama ile kendi gözlüğünüzü kendiniz tasarlayın[/benzer]