Emlak bilgisi tek fotoğrafla anında cepte

0
1927
Emlak Bilgisi

Gayrimenkul sektöründen yeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Homesnap adlı uygulama sayesinde kullanıcılar sadece fotoğraf çekerek bir evin oda sayısından, gerçek değerine kadar tüm bilgilerine ulaşabiliyorlar.

Homesnap adlı uygulama ile veri tabanına yüklenen fotoğraflar ABD’de bulunan 90 milyon konutla karşılaştırılıyor. Eğer fotoğrafı çekilen mülk o an için satışta değilse; evin fiyatı belirlenirken mülkiyet vergisi kayıtları, bölgenin nüfus yoğunluğu, konutun ipotek değeri ve aynı bölgede satışta olan bir başka evin fiyatı gibi verilerden yararlanılıyor. Eğer ev satışta ise yine aynı verilerden yararlanılarak ev sahibinin istediği fiyat ile karşılaştırılması sağlanıyor. Fotoğrafı çekilen evin sadece ücreti değil; aynı zamanda kaç odası olduğu, yakınındaki diğer konutlar ve etrafındaki okullar da uygulama üzerinden görülebiliyor.

Özetle, Homesnap sayesinde tüm emlak bilgisi ev alıcıları tarafından çekilen tek bir fotoğraf ile cep telefonlarına giriyor. Şimdilik sadece iPhone kullanıcılarının kullanıma açık olan uygulama yakın zamanda Anroid kullanıcılarının da hizmetine sunulacak. Unutmadan belirtelim uygulama sadece ABD topraklarında çalışıyor. Benzer bir uygulamayı bu iş fikrinden ilham alan bir Türk geliştiricinin de hayata geçirmesi temennisi içerisindeyiz. Yukarıdaki videoda platformun nasıl çalıştığı uygulamalı olarak anlatılıyor.

Aklınızda bu inovatif platformun sunduğu hizmet ile paralel iş fikirleri var mı?

Web sitesi: homesnap.com