Enerji Tasarrufu Sağlayan Kombi

Enerji tasarrufu sağlayan kombi MicroCHP evleri ısıtarak hem enerji üretiyor hem de yıllık 500 GBP’ye varan tasarruf ettiriyor.

0
521

Aynı anda iki tip enerji üreten cihazlar hem tüketici hem de çevre için avantaj sağlıyor fakat bu tür cihazları edinmek bir hayli maliyetli. Bu nedenle Flow Energy kitle pazarı için enerji tasarrufu sağlayan kombi MicroCHP‘yi geliştirdi. Tüketicileri enerji tasarrufu sağlayan ürünleri kullanmaya teşvik amacıyla da oldukça uygun ödeme seçenekleri ile pazara sundu. Doğalgaza sık sık zam gelen ülkemizde de enerji tasarrufu sağlayan ve çevreye zarar vermeyen bu tür cihazlara oldukça ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

Yeşil enerjiye oldukça büyük bir yatırım yapan İngiliz Hükümeti, yeşil enerji kullanan vatandaşlarını garantili tarife kullanmaları karşılığında ödüllendiriyor. Springwise’ın haberine göre Flow Energy şirketinin enerji tasarrufu sağlayan kombisi evleri ısıtmanın yanı sıra enerji üreterek garantili tarife kapsamında tüketiciye yıllık 500 GBP civarında tasarruf sağlayabiliyor. Şirketin Flow Freedom kampanyası bu yılın başında sigorta şirketi Aviva ortaklığı ile başlatıldı. Kampanyaya göre, gaza ve elektriğe yılda yaklaşık 2.000 GBP harcayan büyük ev sahipleri, kurulum fiyatına bu doğa dostu ve enerji tasarrufu sağlayan kombiye sahip olabiliyorlar. Müşteri, Flow’un finansman ortağı Zopa’dan 4.500 GBP kombi ücretini kredi olarak alabiliyor ve daha sonra da aylık 75 GBP miktarlarla geri ödeyebiliyor. Aynı zamanda Flow Energy, ev sahibinin faturalarının aylık 80 GBP azalacağına garanti veriyor. Yani kombi kendi ücretini kendi ödüyor diyebiliriz. Bunun karşılığında Flow Energy şirketi garantili tarife kapsamında kazanılan ödülleri ilk 5 yıl kendisi alıyor, daha sonraki yıllarda ise tüketiciyle yarı yarıya bölüşüyor.

Bu kampanyadan faydalanabilmek için tüketici enerji tasarrufu sağlayan kombiyi 5 yıl kullanacağını taahhüt etmek zorunda. Fakat bu kombiyi kullanan tüketicinin karbon salınımını %20 oranında azaltacağını düşünürsek taahhüt vermek gayet makul görünüyor. Flow Energy enerji, tasarrufu sağlayan doğa dostu kombiyi 2018’e kadar bir milyon eve kurmayı planlıyor. Umarız Türkiye de nükleer santrallerin tehlikelerinin ve verdiği zararların farkına varır ve yenilenebilir enerji üretimine daha çok yatırım yapmaya başlar.

Sizin de aklınıza tüketicilerin enerji tasarrufu sağlayarak para biriktirebilecekleri yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web Sitesi: flowenergy.uk.com

[quote_box_center]Benzer Girişim: Bulut sunucularla ısınma[/quote_box_center]